Polski design w jednym miejscu. Otworzyliśmy sklep promujący polskich twórców

W sklepie whiteMAD można znaleźć ceramikę, plakaty, meble, biżuterię i ubrania, które zaprojektowali polscy projektanci. To utalentowani twórcy, którym chcemy pomóc rozwinąć skrzydła.

Pomysł na powstanie sklepu whiteMAD był prosty. Od ponad pięciu lat codziennie piszemy o przedmiotach tworzonych przez polskich projektantów. Idea, aby pokazywać ich prace pojawiła się podczas wystawy dyplomowej studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu już w 2015 r. Zdolni projektanci stworzyli wtedy przedmioty użytkowe, których większość po wystawie trafiła do przechowalni, a projekty do szuflad. Chcieliśmy pokazać światu, jakie są świetne, dlatego regularnie publikujemy artykuły poświęcone wybranym projektom i ich twórcom. Stworzyliśmy dział PORTFOLIO, w którym publikujemy projekty dyplomowe i przedstawiamy sylwetki projektantów. Wiele projektów pokazywaliśmy w papierowym wydaniu magazynu whiteMAD. Część archiwalnych wydań jest ciągle dostępnych.

Głód polskiego designu był większy, niż się spodziewaliśmy. Często po przygotowanej przez nas publikacji otrzymywaliśmy maile i telefony z konkretnym pytaniem: „Gdzie to można kupić?!”. Przygotowaliśmy więc odpowiedź – na stronie sklep.whitemad.pl! 

Polski design

Od kilku tygodni sukcesywnie zasilamy strony sklepu kolejnymi produktami. Do naszej platformy zaprosiliśmy też marki, które na polskim rynku działają już od kilku lat. To marki stworzone przez projektantów, którzy mają już doświadczenie, cenią dobrą jakość i dobry, ponadczasowy design. Nie tworzą jednak na masową skalę. Projektowane przez nich przedmioty powstają w małych warsztatach rzemieślniczych rozsianych po całym kraju. Sklep whiteMAD ma więc nie tylko wypromować ich działalność, ale też umożliwić konkretne wsparcie polskich projektantów. Zamawiane na naszej stronie produkty są wysyłane bezpośrednio przez współpracujących z nami twórców.

Chcemy, by sklep.whitemad.pl stał się miejscem, gdzie łatwo znajdziecie produkty, które po prostu świetnie wyglądają. Jeśli nie wiecie, co kupić na urodziny, ślub lub chcecie zdobyć ładne gadżety do swoich mieszkań to już wiecie, gdzie ich szukać!

Popatrzcie niżej, co już dziś możecie znaleźć w sklepie. Bazę produktów będziemy jeszcze powiększać. Wiwat polski design!


Plakat “Morze Bałtyckie” od Studio Warto (ZOBACZ TUTAJ)


Naszyjnik od Kamena (ZOBACZ TUTAJ)


FORST Console od marki Un’common (ZOBACZ TUTAJ)


Legowisko dla psiaka od marki Psyjaciele (ZOBACZ TUTAJ)
Polski design


Pocztówka Go Girl od zespołu Papear (ZOBACZ TUTAJ)Więcej produktów znajdziesz na stronie www.sklep.whitemad.pl