Potęga barw. Ciepłe mieszkanie we Wrocławiu

Ma 70. m kw. Mieszkanie we Wrocławiu zaprojektowały Iga Kostrzewska i Karolina Maj. Lokal znajduje się w spokojnej i zielonej dzielnicy. Wnętrze wypełniają kolorowe i ciepłe w odbiorze meble i dodatki.

Wnętrze powstało dla rodziny i ich psiaka. Projektantki dokładnie poznały potrzeby mieszkańców, aby stworzyć przyjemne miejsce do życia. Atutem mieszkania jest przestronny taras z widokiem na naturę, który stanowi jego przedłużenie. Południowo-zachodnia ekspozycja sprawia, że mieszkanie jest wypełnione światłem przez większość dnia.

W przeciwieństwie do niektórych naszych projektów w mieszkaniu na ul. Przejazdowej nie zaszły szczególne zmiany na polu przebudowy, wprowadziłyśmy głównie drobne usprawnienia funkcjonalne. Głównym zadaniem dla ekipy było powiększenie łazienki głównej oraz zamiana toalety przy sypialni na pralnię z garderobą – tłumaczą Iga Kostrzewska i Karolina Maj.

Projekt to fuzja kilku stylów oraz niezwykłej fantazji inwestorki. Zgodnie z upodobaniami klientki w mieszkaniu panuje słoneczny i wakacyjny klimat sprzyjający odpoczynkowi. Dominuje tu styl modern farmhouse, do którego przemycono elementy stylu vintage oraz boho.

Tłem dla aranżacji stała się podłoga w jodełkę w przyjemnym, jasnym odcieniu oraz ciepłe tony bieli w formie okładzin ściennych i frontów meblowych. Kuchnia została zaprojektowana w stylu nawiązującym do estetyki modern farmhouse. Zastosowano tutaj frezy oraz dekoracyjne listwy dębowe. Drobne, strukturalne płytki odbijające światło nadają całości rustykalnego charakteru.

Iga Kostrzewska, Karolina Maj

W pozostałych zabudowach wykorzystano fronty żaluzjowe, których lekkość podkreśla wakacyjny charakter aranżacji. Całość uzupełniają klimatyczne dodatki wykonane z rattanu oraz drewna – dębowego i mango. Wprowadzone zostały również dekoracje z mosiądzu i złota oraz dużo motywów roślinnych – zarówno w pojawiającej się w łazience tapecie, jak po prostu pięknych okazach roślin wypełniających przestrzeń mieszkania. Zastosowane tkaniny w jasnych odcieniach nadają całej kompozycji lekkości i przytulności.

W aranżacji nie mogło zabraknąć koloru akcentującego – tym razem dość chłodnego odcienia zieleni. Został on zastosowany by dopełnić spokojną bazę kolorystyczną i podkreślić dekoracyjne elementy na ścianach i zabudowach.

Poprzednią realizację duetu projektantek pokazywaliśmy w artykule TUTAJ. To również mieszkanie we Wrocławiu, ale ma zupełnie inny klimat.

projekt: Kamiko – Iga Kostrzewska, Karolina Maj

zdjęcia: Szerokąty

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Eklektyzm | Detal | WrocławwhiteMAD na Instagramie