Kobe

Poznań: ruszają XIV Studenckie Targi Sztuki

Studenckie Targi Sztuki ruszają już 9 grudnia od godziny 11:00 w Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Świąteczna edycja targów to dobra okazja, by zdobyć unikatowy design od młodych projektantów.

Studenckie Targi Sztuki to cykliczne wydarzenie, które daje możliwość prezentacji i sprzedaży swojej twórczości osobom studiującym oraz absolwenckim Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Targi są więc okazją do poznania twórczości studentów, oraz zdobycia niepowtarzalnych przedmiotów. To ważne zwłaszcza przed świętami. Warto pamiętać, że nie są to przedmioty produkowane masowo. Ich wartością jest rzemieślnicza praca studentów.

W ramach wydarzenia do dyspozycji odbiorców udostępniona została Platforma Internetowa Studenckich Targów Sztuki, która ma charakter katalogowy i niekomercyjny. Platforma ma służyć jako przedsmak tego, co będzie można zobaczyć już 9 grudnia na terenie naszej Uczelni. Z pracami studentów można zapoznać się klikając TUTAJ.

Studenckie Targi Sztuki

lokalizacja: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, ul. 23 Lutego 20, budynek B

termin: 9 grudnia 2023, godz. 11-18


Studenckie Targi Sztuki oferują też udział w warsztatach animacji „Animowane święta z rozbrykanymi kolędnikami”. Warsztaty są bezpłatne, ale wcześniej należy zgłosić swój udział. Uczestnicy będą mieć okazję stworzyć wspólnie etiudę w technice animacji poklatkowej zwanej wycinanką. Jest to ręczna animacja tworzona pod kamerą przy użyciu postaci i scenografii wykonanych z kolorowego papieru, kartonu, bibuły, flamastrów i tym podobnych materiałów.

Tematem filmu będą Święta Bożego Narodzenia, a bohaterami uczestnicy orszaku kolędniczego. Każda z postaci będzie inna pod względem wyglądu i zachowania, ale wszystkie będą zabawne, bo w animacji liczy się humor, zabawa i kreatywność.

Pracować będziemy w kameralnej grupie na kilku stanowiskach animacyjnych, a po warsztatach zostanie przesłany zmontowany i udźwiękowiony film – informują organizatorzy.

Warsztaty poprowadzą założyciele Fundacji ANIMATIK: Paulina Wyrt (reżyserka, animatorka, ilustratorka, asystentka w IV Pracowni Animacji UAP) i Robert Kuźniewski (reżyser, animator).

Prowadzący: Paulina Wyrt, Robert Kuźniewski

Termin: 9 grudnia, godz. 11.00–14.00 i 15.00–18.00

Zapisy na adres: warsztaty@uap.edu.pl

_

Identyfikacja wizualna: Hanna Lee, Antoni Grodzki

źródło: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Czytaj też: Poznań | Polscy projektanci | Ceramika | Rzeźba | Meble | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły