Poznań: prace lokalnego artysty Noriakiego na sygnalizacji świetlnej.

Prace lokalnego artysty Noriakiego przedstawiające znanego poznaniakom Pana Peryskopa pojawiły się na sygnalizatorach świetlnych w centrum Poznania. Pozostaną tam już na zawsze!

Najnowsza akcja anonimowego artysty powstała we współpracy z Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. W ramach akcji kilka sygnalizatorów świetlnych zamiast prezentować standardowe zielone i czerwone piktogramy, prezentują słynnego Pana Peryskopa (watchera), który jest swego rodzaju symbolem i podpisem artysty. Niedawno zapytaliśmy Noriakiego kim dla niego jest Pan Peryskop. Oto co nam odpowiedział:

whiteMAD: Zacznijmy od początku. Kim jest Watcher, czy jak kto woli Pan Peryskop?

Noriaki: Niezależny obserwator miejski. Peryskop to postać, którą stworzyłem, aby się wyrażać na murach. Postać, z którą podróżuję. Jest moim synkiem (śmiech).
“Światła z watcherem możecie zobaczyć na końcu (lub początku ) ulicy Półwiejskiej między Starym Browarem a Andersią. Powstały w 2020 roku, następnie zniknęły przez remonty , aby powrócić już na zawsze. Przechodząc puśćcie mi oczko. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za walkę i pomoc. Go Poznań. Jedziemy z tym!”  – napisał na swoim fanpage na Facebooku Noriaki 


Kim jest Noriaki? Tego nie wiemy. Wiadomo, że mieszka w Poznaniu i jest malarzem. Pomimo, że pochodzi najprawdopodobniej ze stolicy wielkopolski to jego prace znaleźć można również w Berlinie, Barcelonie, Warszawie, czy w Londynie. Noriaki organizuje własne wystawy, które cieszą się sporym zainteresowaniem. W portfolio jego osiągnięć wymienić można również współpracę ze znaną marką tworzącą obuwie sportowe, a także projektowanie grafik dla marki modowej Diligent.

 

To nie pierwsza tego typu akcja. Niedawno pisaliśmy o tym, że Noriaki rozstawił w centrum Poznania kilkanaście figurek watchera w różnych miejscach stolicy wielkopolski. Przeczytacie o tym klikając TUTAJ! 

 

źródło: Facebook Noriaki 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły