Prosta lampa, która dostosuje się do twoich potrzeb. Oto Ogen od Agaty Nowak


Lampa Ogen to mała forma, którą zaprojektowała Agata Nowak. Lampa jej projektu pozwala dostosować intensywność światła do potrzeb użytkownika. Taką funkcjonalność projektantka uzyskała w bardzo ciekawy i bardzo prosty sposób.

Agata Nowak doświadczenie zebrała pracując między innymi w Studio Rygalik, a obecnie w Studio Ganszyniec. Zaprojektowana przez nią lampa Ogen pozwala w prosty, analogowy sposób zmieniać nastrój we wnętrzu w zależności od potrzeb użytkownika. Raz będzie idealnym towarzyszem do pracy, skupiając strumień światła na blacie, innym razem optymalnie rozświetli wnętrze podczas spotkania ze znajomymi. To użytkownik decyduje, jaką nada lampie funkcję.

Lampa składa się z dwóch kloszy, kiedy potrzebne jest klimatyczne, przytulne światło wystarczy przesunąć wewnętrzny klosz tak, aby z przodu pojawiła się pełna blacha. Analogicznie postępujemy w przypadku, kiedy chcemy żeby wydobywało się z niej więcej światła – wystarczy przekręcić klosz perforacją do przodu. W prosty sposób zmieniamy intensywność światła i wygląd samej lampy.

Projektantka pracuje pod swoim nazwiskiem współpracując między innymi z takimi markami jak Woud czy borcas. W 2018 r. zaprojektowała wystawę „Empatia, teraz!”, o której pisaliśmy tutaj. Podczas najbliższej edycji Gdynia Design Days, odbędzie się również wystawa „Ciało na rozdrożu”, którą Agata Nowak razem z Michałem Bachowskim tworzy jako kuratorka i odpowiada za projekt tej przestrzeni.

źródło: Agata Nowak, borcas