Prosty sposób na piękny dom. Zaglądamy do domu pod Warszawą

Jego wnętrze zaprojektowała Iza Koczanowska, która prowadzi pracownię Isla Interiors. Wnętrze powstało dla właścicieli, którzy wcześniej mieszkali na Starym Mokotowie w Warszawie. Ich dom zbudowany został na przedmieściach stolicy w otoczeniu lasu. Dzięki odważnemu zestawieniu kolorowych dodatków zyskali piękny dom, który z powodzeniem będzie im służył długie lata.

Inwestorzy chcieli, aby dom wizualnie nawiązywał do modernistycznego charakteru Starego Mokotowa. Wnętrze utrzymane jest w minimalistycznym duchu, a zebrane formy, detale i kolorystyka nawiązują do estetyki Le Corbusiera i tego, jak operował kontrastem.

Ważnym założeniem w pracy nad projektem było pozostawienie we wnętrzu poczucia przestrzeni, bez “przeładowania” go dodatkami. Projektantka sięgnęła po naturalne materiały i wysokiej jakości elementy wykończenia.

Przestrzeń w domu jest pełna światła, które zjawiskowo odbija się w harmonijnie dobranych odcieniach i teksturach. Właścicielom zależało, aby wnętrze spełniało swoją funkcję, przedstawiało estetyczne założenia i zapewniało wygodę. Stąd pomysł, by sofa wykonana została na zamówienie. W mieszkaniu oprócz ikon designu znaleźć można meble takich rodzimych marek jak: Paged, Fameg czy Ummo. Czujne oko dostrzeże też meble vintage, tu główną “gwiazdą” jest odnowiony przez właścicieli fotel.


Iza Koczanowska postawiła na kolorystykę składającą się z przełamanego cytrynowego beżu, koloru bordowego oraz odcieni niebieskiego. Barwy te przeplatają się z motywami lastryko, mozaikową kratką oraz motywem zebry na poduszce, która nawiązuje do kontrastowych czarnych akcentów. Całość wnętrza dopełniają dodatki takie jak szklanki od Fenek Studio czy autorskie, limitowane prace artystów, w tym plakat “Wyobraź sobie” Bolesława Chromrego.

projekt: Iza Koczanowska (Isla Interiors)

fot. ZASOBY STUDIO

Czytaj też: Dom | Wnętrza | Warszawa | Modernizm | Eklektyzm | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły