Przytulne mieszkanie na Jagodnie we Wrocławiu. To projekt Habitat Wnętrza

Położone na Jagodnie we Wrocławiu mieszkanie zostało zaprojektowane w pierwszej połowie 2022 r. Projekt wykonała Agata Pierożyńska z pracowni Habitat Wnętrza. Już od początku zakładano, ze ma tu powstać świeża i lekka przestrzeń, która bazować będzie na bogactwie kolorów i odcieni drewna. W efekcie powstało wnętrze eklektyczne, nowoczesne, lekko vintage.

Właścicielka hobbystycznie odnawia stare, zużyte meble. Projektantka chciała wykorzystać jej pasję i zaproponowała wdrożenie kilku mebli z “drugiej ręki”.

Początkowo miałyśmy się ograniczyć do 2 komód w salonie i sypialni, ale podczas realizacji projektu klientce wpadły w ręce również krzesła od stołu, którym nadała nową tapicerkę typu boucle – mówi Agata Pierożyńska.

Mieszkanie składa się z salonu z kuchnią, sypialni, łazienki i przedpokoju. Kuchnia powstała na planie literu “U”. Zielone pastelowe fronty stanowią mocny akcent kolorystyczny we wnętrzu, który zestawiony został z jasnym drewnem w witrynie. W mieszkaniu nie znajdziemy białego koloru, który mógłby nadać wnętrzom zbyt chłodnego charakteru. Górne szafki kuchenne, ściany, tapicerka to odcienie beżu i lodów waniliowych. Jadalnia otwarta jest na salon, gdzie dominantę stanowi duży rudy narożnik, na tle zasłon z lnianą strukturą. Promienie słońca zaglądają tutaj przez firany o poranku, tworząc pasiasty wzór na poduszkach. Co ciekawe, właścicielka samodzielnie przerobiła starą komodę na szafkę pod telewizor. Koliste kształty w rogu pomieszczenia nie tylko podkreślają zakończenie pokoju, ale również współgrają kolorystycznie z częścią kuchenną.

Sercem domu jest sypialnia. Wykonany na zamówienie rudy zagłówek tworzy jedną ze ścian. Na kolejnej stanęła zabudowa garderoby na wymiar, której inspiracją były stare, klasyczne szafy wolnostojące. Komoda w tym pomieszczeniu również zyskała drugie życie po odnowieniu przez właścicielkę. W efekcie sypialnia jest ciepła, przytulna i dopełniona o mocny akcent w postaci zagłówka na tle tapety z roślinnym motywem.


Łazienka to przestrzeń wielofunkcyjna, w której zmieściło się standardowe wyposażenie oraz przestronna kabina prysznicowa, pralka i szafy wokół zabudowy wc na pranie oraz chemię domową. Lekko miętowe płytki w kształcie cegiełek wypełniają wnękę za lustrem i ścianę w części prysznicowej. Gres w typie terazzo na posadzce sprawia, że podłoga jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Cały koncept miał za zadanie stworzyć wnętrza nowoczesne, ale nie monotonne, gdzie obserwator może stwierdzić, że przestrzeń jest przytulna, ale nie staroświecka, zaś pokoje dają możliwość i poczucie swobodnego korzystania z nich – dodaje autorka projektu.

Projekt i stylizacja – Agata Pierożyńska / Habitat Wnętrza

Zdjęcia – Martyna Jabłońska-Makowska / Martyna Soul Studio

Czytaj też: Mieszkanie | Wrocław | Eklektyzm | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie