źródło: dziennik budowy olszynkipark.pl

Rośnie najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Będzie mieć 220 m

W Rzeszowie powstaje najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Inwestycję Olszynki Park realizuje deweloper APKLAN. Pierwotnie plany zakładały budowę niższego wieżowca, ostatecznie projekt zmieniono i dodano kilka pięter co przełoży się na łączną wysokość 220,67 m.

Póki co najwyższymi budynkami mieszkalnymi w Polsce są wrocławski Sky Tower (212 m) oraz Złota 44 w Warszawie (192 m). Wkrótce pierwsze miejsc na podium zajmie Rzeszów. To właśnie tam powstaje inwestycja Olszynki Park, która składa się z dwóch budynków mieszkalnych. Ich projekt powstał w pracowni A.T. Architekci.

Olszynki Park to kompleks o różnych funkcjach, ale z dominującą częścią mieszkalną. Prócz mieszkań mają powstać przestrzenie dla biur, handlu i usług. W części podziemnej zbudowano wielopoziomowy garaż.

Budynki położone są na południowych obrzeżach Śródmieścia, w pobliżu rzeki Wisłok przy ulicy Kilara. Wyższa wieża ma 41 pięter, a niższa 18. W sumie powstaną tu 292 mieszkania. Największe apartamenty mają mieć nawet 300 m kw. Kompleks dysponować będzie basenem, strefą SPA z siłownią, restauracjami i kawiarniami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Deweloper APKLAN (@apklandeweloper)


Olszynki Park ma stanowić nową dominantę w krajobrazie Rzeszowa. Razem z budowanymi (jak również dopiero projektowanymi) budynkami w pobliżu mostu Zamkowego będzie tworzyć współczesny skyline miasta.

 

Bryła najwyższego budynku z każdej strony wygląda inaczej. W środkowej części ma charakterystyczną wypukłość, którą podkreślono okładziną w kolorze srebra. Prace konstrukcyjne zostały już zakończone i prawdopodobnie inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

źródło: Olszynki Park, Apklan

Czytaj też: Wieżowiec | Rzeszów | Miasto | Ciekawostki | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie

Nowe wizualizacje:

Wizualizacje, które publikowaliśmy w 2020 r.: