Nowe Centrum Łodzi

Rośnie Nowe Centrum Łodzi. To będzie wizytówka miasta!

Trwają prace, w ramach których powstaje Nowe Centrum Łodzi. Niemal ukończona jest już droga podziemna. Rozpoczęło się już zagospodarowanie terenu nad drogą. Kolejny trakt dla pieszych powstanie na powierzchni. Dzięki niemu łodzianie zyskają atrakcyjne połączenie Śródmieścia z EC1 i dworcem Łódź Fabryczna.

Podziemna droga ma 500 metrów długości. Trasa łączy ulicę Kilińśkiego z rondem pod al.. Rodziny Scheiblerów. Droga ma dwukierunkową jezdnię i wiedzie sześć metrów pod ziemią w tunelu, którego wysokość to 4 m. Wjazd do tunelu umieszczony został od strony ulicy Kilińskiego, pomiędzy budynkami PGE a biurowcem mBanku.

Z podziemnej trasy poprowadzonych zostanie siedem zjazdów prowadzących do podziemnych parkingów budynków, które w przyszłości powstaną na terenie Nowego Centrum Łodzi. W tym na parking nowego łódzkiego ratusza, którego nietypowy projekt opisywaliśmy TUTAJ.Nowe Centrum Łodzi


Największe zmiany zadzieją się jednak na powierzchni. Na poziomie gruntu powstaje kolejny woonerf, którego powierzchnia wyniesie aż 12 tys. m kw. To atrakcyjne miejsce, z którego łodzianie mają aktywnie korzystać. Dla mieszkańców zbudowana zostanie tu przestrzeń wypełniona nowymi meblami miejskimi i zielenią. Woonerf ma być atrakcyjnym łącznikiem między dworcem Łódź Fabryczna a śródmieściem – dzięki budowie tunelu kolejowego pod miastem sam dworzec Łódź Fabryczna ma zyskać więcej pasażerów, co przełoży się na ilość osób odwiedzających Nowe Centrum Łodzi.

Czytaj też: Łódź | Miasto | Woonerf  | Urbanistyka | whiteMAD na Instagramie

źródło: ŁÓDŹ.pl