fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Skwer na Bielanach pełen zieleni! W ramach prac usunięto betonową nawierzchnię

Betonowy skwer na Bielanach zamienił się w atrakcyjne miejsce wypoczynku. W ramach prac prowadzonych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy rozpłytowano starą nawierzchnię, a w jej miejsce pojawiła się rozmaita zieleń. Mieszkańcy już teraz mogą korzystać z ustawionych tu ławek i siedzisk, a wiosną będą mogli podziwiać nowe, kwitnące nasadzenia – łącznie ok. 1150 roślin.

Prace zakończone z końcem stycznia br. były ostatnim etapem budowy Skweru Integrator. Teren przy skrzyżowaniu ul. Kasprowicza i al. Zjednoczenia stał się bardziej dostępny dla mieszkańców. Pojawiły się nowe miejsca do wypoczynku – siedziska na drewnianych tarasach i ławki warszawskie oraz zmniejszono i wyremontowano taras ze schodami przylegającymi do budynku, w którym mieści się Bielański Integrator Przedsiębiorczych. Powstała również nowa pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami.

Skwer na Bielanach. Fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy


W ramach inwestycji ze skweru usunięto w sumie niemal 1000 m kw. utwardzonej powierzchni. W miejscu muru oporowego został założony trawnik oraz żywopłot z irgi błyszczącej. Na pozostałej przestrzeni wykonano nowe nasadzenia: rośliny cebulowe, byliny, krzewy oraz trzy lipy holenderskie w odmianie “Palladia”. Powstały cztery nowe rabaty, w których posadzono m.in. śmiałki darniowe, dziewanny ogrodowe, płomyki kanadyjskie czy odętki wirginijskie, rośliny cebulowe oraz krzewy drzewiaste – świdośliwy Lamarcka. Teren skweru zazieleni się na wiosnę również dzięki tulipanom “Flaming Flag”, narcyzom olbrzymim i cebulicom syberyjskim. Przed wejściem do stacji metra Stare Bielany postawione zostały dwie donice z krzewami drzewiastymi, a na istniejącym trawniku założona została rabata z bylin i traw. Ustawiono także nowe kosze na śmieci, latarnie i zamgławiacz.

Skwer został zrealizowany przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany. Wykonawcą prac jest firma BIOSFERA Tomasz Tomala.

Źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Czytaj też: Place, Skwery, Parki  | Warszawa | Miasto | Metamorfoza | Zieleń | whiteMAD na Instagramie