Kieszonkowa klimatyzacja SONY. Włóż ją do kieszeni lub pod ubranie.

Upały coraz bardziej dają się we znaki. W zeszłym roku w Niemczech, Holandii, Belgii i Francji odnotowano najwyższe temperatury od 70 lat. Według prognoz w tym roku, będzie jeszcze cieplej. To właśnie za sprawą zmian klimatycznych i wzrostowi temperatury w miastach marka SONY stworzył nowy gadżet. Kieszonkowa klimatyzacja SONY ma chłodzić w gorące dni i ogrzewać w chłodne.

Kieszonkowa klimatyzacja SONY to niewielkie urządzenie zaprojektowane przez jeden ze start-upów należących do koncernu. Jego założenie jest dość proste. Zminiaturyzowany klimatyzator możemy włożyć do kieszeni, albo przyczepić pod ubraniem a następnie uruchomić go za pomocą dedykowanej aplikacji. 

https://youtu.be/2dlzdZlbq2Q

Dzięki aplikacji możemy ustawiać siłę podmuchu i temperaturę jaką ma nam zagwarantować kieszonkowa klimatyzacja. Według autorów ich produkt może ochłodzić nasze ciało nawet o 13 stopni w ciepłe dni, a także ogrzać o 8 stopni, gdy nadejdzie zima. Klimatyzator jest niewiele większy od przeciętnego portfela, dlatego nie powinno być problemu, by zmieścił się do kieszeni spodni, czy koszuli. Klimatyzator działa dzięki wbudowanemu akumulatorowi, który może działać bez przerwy przez 90 minut. Jedno ładowanie trwa około 2 godzin. Pierwszy model trafił do sprzedaży na początku 2020 roku. Urządzenie w zestawie z t-shirtem kosztuje około 500 złotych i możecie je kupić TUTAJ.

Czytaj też: Ciekawostki | Gadżety | Minimalizm | Technologia |

źródło: Kieszonkowa klimatyzacja SONY / materiały prasowe 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły