Spieki wielkoformatowe do pięknych wnętrz. Nowa kategoria produktów Ceramiki Paradyż

Dzięki nim kuchnia, łazienka czy salon będą dobrze wyglądać przez długie lata. Ceramika Paradyż pokazała nową kolekcję produktów, to spieki wielkoformatowe TRI-D, które skutecznie łączą design i funkcjonalność. Ich premiera odbyła się pod koniec marca 2023 roku w Paradyż Design LAB w Tomaszowie Mazowieckim.

Tym, czym wyróżniają się nowe spieki od Ceramiki Paradyż są nie tylko ponadczasowe wzory, ale właściwości użytkowe i techniczne. To po prostu produkt b. dobrej jakości. Spieki wielkoformatowe TRI-D są barwione w masie, dzięki czemu zachowują swój kolor, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Wzór jest widoczny nie tylko na powierzchni, ale także w całym przekroju, dlatego takie spieki z powodzeniem można stosować nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale i w biurze, kawiarni czy restauracji.

Nowoczesna technologia

Projektanci Ceramiki Paradyż tworzyli spieki kładąc nacisk na ich wielofunkcyjność – można z nich wykonać blaty kuchenne i łazienkowe, wyspy kuchenne, parapety, stoły, stoliki kawowe, kominki, donice, a także w formie dekoracyjnej w salonie czy sypialni. W tym ostatnim pomieszczeniu spieki sprawdzą się jako zagłówek za łóżkiem. Możliwości jest więc mnóstwo!

Zostańmy na chwilę przy technologii. Takie płyty można z powodzeniem poddawać obróbce mechanicznej, podobnie jak naturalny kamień. Produkt jest odporny na wysokie i niskie temperatury, środki chemiczne, potencjalne plamy od artykułów spożywczych oraz promieniowanie UV.

Hołd dla natury

Kolejną ciekawostką jest część spieków o grubości 20 milimetrów. Ich charakterystyczne użylenie przechodzi przez cały przekrój, dlatego są widoczne nawet po przycięciu. Ceramika Paradyż w tym miejscu naśladuje to, co jest najpiękniejsze w naturze – w zakładzie produkcyjnym tworzy materiały, które wyglądają identycznie jak kamienie naturalne. W ten sposób można ograniczyć zużycie naturalnego surowca, którego zasoby nie są przecież nieograniczone. Jest to też cenne dla architektów wnętrz – mogą bez ograniczeń projektować jednolite pomieszczenia.


Architekci wnętrz docenią ich potencjał. Już sam format, który sięga nawet 1600×3200 mm, sprawia, że płyty o takim rozmiarze pozwolą pokryć całe powierzchnie, tworząc oryginalny efekt. A możliwość ich obróbki mechanicznej oznacza, że jedynym ograniczeniem w wystroju wnętrza jest wyobraźnia projektanta. Potencjał wykorzystania dają też liczne wzory, które powstały z inspiracji kamieniami naturalnymi. To ponadczasowy design, który nigdy nie wychodzi z mody. Przykładem są zdjęcia realizacji z użyciem spieków TRI-D, które publikujemy w galerii zdjęć poniżej.

W sumie spieki TRI-D dostępne są w dwóch formatach. Wspomnianym już 1600×3200 oraz 1230×3200. Do wyboru są też dwie grubości: 20 mm i 12 mm. Do ich produkcji użyto mieszankę naturalnych surowców takich jak gliny, kaoliny, kwarce i skalenie. Następnie taki granulat został zdobiony, prasowany oraz spiekany w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura pozwoliła stworzyć materiał o bardzo dużej wytrzymałości.

Ceramika Paradyż na polskim rynku działa już ponad 30 lat. Do współpracy zaprasza projektantów, z którymi tworzy unikatowe kolekcje płytek. O tym, że są to dobre decyzje świadczą nagrody i wyróżnienia w krajowych i międzynarodowych konkursach m.in.: Dobry Wzór, Red Dot Design Award, iF Design, Bronze A’ Design Award czy Platinium Architecture & Design Collection Awards.

Więcej o nowej kolekcji przeczytasz na oficjalnej stronie www.paradyz.com.

źródło: materiały prasowe Paradyż

Czytaj też: Ceramika | Wnętrza | Kamień | Kuchnia | Łazienka | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.