Modern z wkładem OTELLO

Sposób na dobry sen. Materace DeLuxe Editon by Hilding

Nowa kolekcja materacy powstała z potrzeby zapewnienia komfortu, relaksu i wygody. Dobry i nieprzerwany sen to ekskluzywne dobro, w jakie warto zainwestować. Szwedzka marka Hilding stworzyła serię odpowiadającą na potrzeby różnych klientów, dając im niespotykaną w tej kategorii produktów możliwość personalizacji. Materace łączy oryginalne wzornictwo i zaawansowane rozwiązania technologiczne, które mają zapewnić najwyższy komfort snu.

Historia firmy Hilding Anders sięga 1939 r. Założona została w Szwecji jako rodzinne przedsiębiorstwo. Dziesiątki lat doświadczenia sprawiły, że dziś jest wiodącym producentem materacy na świecie. Najnowsza kolekcja DeLuxe Editon by Hilding produkowana jest w Polsce. Inżynierowie i projektanci opracowali cztery różne style, które łączy wykorzystanie wysokiej jakości surowców. W materacach znajdziemy między innymi wysokoelastyczne pianki, hipoalergiczne lateksy i innowacyjny system mini sprężyn. Całość zamknięto w wytrzymałych i eleganckich pokrowcach. W sumie nowa kolekcja składa się z dwunastu materacy, które powstają w wyniku łączenia jednego z trzech wkładów (Aida, Figaro, Otello) z jednym z czterech stylów pokrowców: Modern, Glamour, Baroque i English Breakfast.

Powstanie nowej kolekcji DeLuxe Edition by Hilding jest konsekwencją rozwoju firmy, obserwacji rynku międzynarodowego i różnorodnych potrzeb klientów. Mamy, jako koncern, unikalne doświadczenie w projektowaniu i produkcji materacy, własne laboratorium do testowania produktów i ciągle szukamy nowych rozwiązań technologicznych, by tworzyć coraz lepsze warunki do snu. W nowej kolekcji łączymy najlepszy design i innowacyjne rozwiązania materiałowe oraz rozległą wiedzę na temat ergonomii, ludzkiego ciała i jego potrzeb do zapewnienia odpowiedniej regeneracji – mówi Marta Bartoszak, dyrektor marketingu Hilding Anders Polska.

Na regenerację, zdrowie i dobrą kondycję wpływa to, co jest w środku. W ramach kolekcji można wybierać spośród trzech modeli wkładów: Figaro, Aida, Otello. Są zaawansowane technologicznie i zróżnicowane ze względu na dobór komponentów i oferowany komfort. Co ważne, dzięki tej kolekcji unikamy rozwiązywania odwiecznego dylematu. Jaki materac wybrać? Miękki czy twardy? Piankowy czy sprężynowy? Opisywana seria jest hybrydą wszystkich tych rozwiązań i łączy ich najlepsze właściwości. Dzięki temu materac dopasujemy do swoich potrzeb. Określimy, gdzie powinno znaleźć się odpowiednie podparcie (twardość) oraz dopasujemy go do naszej sylwetki podczas snu. Chcąc wybrać odpowiedni materac należy samodzielnie przetestować dany wariant w salonie. Możliwość personalizacji pozwala stworzyć 12 różnych materaców.

Kiedy wybierzemy już jeden z trzech wkładów, pozostaje nam wskazanie odpowiedniego pokrowca. To plus, że producent daje możliwość takiego wyboru. Dzięki temu można dopasować wygląd materaca do wnętrza sypialni. Czym różnią się poszczególne style pokrowców i materace?

Modern

Styl Modern został zaprojektowany do minimalistycznych wnętrz, których atutami są piękno prostych kształtów i funkcjonalność. Materace w stylu Modern otoczone są tkaniną o prostym wzorze i podkreślają minimalizm sypialni. Geometryczne pikowanie na wierzchniej stronie pokryte jest puszystym i miękkim w dotyku materiałem. Boki materaca wykonane zostały z żakardowej tkaniny w drobną szachownicę łączącą jasny i ciemny odcień szarości. Całość dopełniają o kilka tonów ciemniejsze, grube lamówki. Styl Modern urzeka swoją szczerością. Jest prosty i elegancki, bez zbędnych ozdobników. To wszystko dla komfortowego snu.

Modern z wkładem AIDA

Glamour

Wnętrza w stylu glamour charakteryzują wyraziste dekoracje, wyszukane tkaniny i luksusowe dodatki. Taki styl nie jest dla każdego, jednak ma swoich fanów na całym świecie. To właśnie dla nich przeznaczone są materace z pokrowcem w stylu Glamour. Powierzchnia materaca wykonana jest z miękkiej w dotyku, białej tkaniny i pikowana w efektowne geometryczne wzory. Równie wytworne są boki materaca, które pokryte zostały puszystym welurem w eleganckim odcieniu szarości. Ciekawym detalem są krawędzie wykończone dekoracyjną, prążkowaną lamówką oraz delikatnie wszyte logo marki.

Glamour z wkładem AIDA

Baroque

Dzięki niemu można poczuć się jak na królewskim dworze. Styl baroque odwołuje się wytwornych pałaców zdobionych złotem i kryształami. W takiej aranżacji wnętrza każdy kąt jest luksusowy. Odpowiedzią na ten styl są pokrowce Baroque. Projektanci Hilding wyróżnili je wyszukanymi, luksusowymi zdobieniami. Powierzchnia materaca pikowana jest w symetrycznie rozłożone wielokąty, których kształt przywodzi na myśl plaster miodu. Całość dopełniają zdobienia – to wytłoczone, ornamentowe kwiaty. Pokrowiec ma wyraziste boki. Wykonane zostały z miękkiej welurowej tkaniny i podzielone poziomymi przeszyciami zaznaczającymi poszczególne warstwy materaca. W tym wariancie pokrowiec wykończony został ozdobnymi lamówkami o eleganckim i klasycznym wyrazie.

Baroque z wkładem AIDA

English Breakfast

Wystrój angielskich sypialni nie sposób pomylić z innymi. Cechują je przytulność i wygodna. W takich wnętrzach mieszają się różne wzory i faktury. Pomieszczenie często zdobią rodzinne pamiątki i inne przedmioty wywołujące wspomnienia. Pokrowiec w stylu English Breakfast pozwala zaaranżować sypialnię w luksusowym i klasycznym stylu. Wysoki i wielowarstwowy materac zdobi pokrowiec z żakardowej, lekko połyskującej tkaniny. Projektanci nadali mu jasnoszary kolor i ozdobili wzorem krzyżykowym. Boki natomiast wyróżniają pionowe przeszycia przypominające zakładki lub plisy. Całość wykończona została atłasową lamówką. I po co korzystać z jadalni, skoro śniadanie można zjeść w tak wytwornej scenerii?

English Breakfast z wkładem AIDA

Znamy już otoczkę. Pokrowce dają możliwość dopasowania materacy do wystroju wnętrza i oddziałują na zmysł wzroku. Jednak komfort snu zapewnia to, co jest wewnątrz.

Pracując nad projektem materaca Figaro inżynierowie Hilding starali się odpowiedzieć na pytanie, jak zapewnić nieprzerwany, głęboki, relaksujący i regenerujący sen? W efekcie opracowali wielowarstwowy materac, który powstał z połączenia lateksu, sprężyn minipocket i pianki wysokoelastycznej Aquasoft. Najbliżej ciała znajduje się warstwa miękkiego i sprężystego lateksu, który pozwala odnieść wrażenie lekkiego unoszenia się. Lateks jest materiałem hipoalergicznym, dlatego materac jest odpowiedni dla alergików. Niżej znajduje się warstwa minipocket. To innowacyjny system maleńkich sprężyn umieszczonych w kieszeniach, które dopasowują się do poszczególnych partii ciała. Rdzeń materaca wykonano ze specjalnej, elastycznej pianki podzielonej na siedem stref twardości. Pianka posiada otwory wentylacyjne umożliwiające przepływ powietrza.

Bok wkładu FIGARO w stylu Modern

Materac Aida powstał z potrzeby przeniesienia wygody i komfortu SPA do domowej sypialni. Materac wyróżnia wykorzystanie unikalnej technologii sprężyn i sprężystych pianek. W sumie znajdziemy tu ponad 2000 sprężyn o bardzo małej średnicy. Zapewnia to maksymalne dopasowanie materaca do aktualnej pozycji. Co ciekawe, producent korzystał ze sprężyn o różnej twardości co pozwoliło uzyskać siedem stref podparcia. Kolejną ciekawostką są zastosowane w materacu Aida pianki TigerTouch i CelciusVisco. Ta ostatnia aktywuje swoje właściwości pod wpływem ciepła naszego ciała i dopasowuje się do jego kształtu. Również ten materac zapewnia swobodny przepływ powietrza co wpływa na odpowiednią temperaturę i higienę snu.

Narożnik wkładu AIDA w stylu Modern


Materac Otello od dwóch pierwszych różni obecność dodatkowego topera – to specjalna warstwa wypełniona miękką włókniną oraz pianką. Rdzeniem materaca jest dwuwarstwowy system sprężyn, które zapewniają wsparcie wszystkich partii ciała przy różnym nacisku. Uzupełnieniem tego systemu jest wysokoelastyczna pianka SuperSoft odpowiadająca za równomierne rozłożenie nacisku oraz nadanie sprężystości powierzchni materaca, którego kształt podąża za ruchem ciała podczas snu. Otello to dobry wybór dla osób, które śpiąc, często zmieniają pozycję.

Wkład OTELLO w stylu Modern

W łóżku spędzamy mnóstwo czasu. Komfortowy sen wpływa na to, jak czujemy się i jak działamy drugiego dnia. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak zaawansowane rozwiązania mogą znajdować się w nowoczesnych materacach. Pamiętajmy o nich, by z pełną świadomością wybrać materac idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

źródło: Hilding (https://hilding.pl)

Czytaj też: Sypialnia | Mieszkanie | Detal | Wnętrza | Polecane | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.