Stajnia Jednorożców w Łodzi z nową zielenią

Stajnia Jednorożców w Łodzi będzie bardziej zielona. Chcieli tego mieszkańcy!

Stajnia Jednorożców w Łodzi będzie bardziej zielona za sprawą miejskiego głosowania Vox Populi, w którym łodzianie co roku mogą wyrazić swoje zdanie w kwestii najpilniejszych zmian w mieście. W tym roku ruszą prace związane z zazielenieniem przestrzeni wokół dworca tramwajowego przy rogu ulic Adama Mickiewicza i Piotrkowskiej. Na początek zmieni się obszar przy Hotelu Hampton by Hilton Łódź City Center.

Zmiany w wakacyjnym głosowaniu Vox Populi proponowali sami łodzianie. Podobnie było w przypadku akcji „Drzewo zamiast kawałka betonowego chodnika” – są już wybrane lokalizacje tych nasadzeń.

Początek zmian w okolicy łódzkiego centrum przesiadkowego obejmie poszerzenie pasa rabat pomiędzy hotelem a drogą rowerową. W tym samym pasie dodanych zostanie też kilka drzew, o które prosili mieszkańcy Łodzi. Ponadto obok drogi rowerowej zamontowane będą trejaże, na których docelowo rozrosną się piękne, zielone pnącza.

Podczas kolejnych etapów, w przyszłym roku, zmienią się inne miejsca w Stajni i wokół niej. Łodzianie proponowali w głosowaniu m.in. posadzenie dużych drzew, wysianie łąk kwietnych, montaż zdrojów z wodą pitną, ale również projekty nie bezpośrednio związane z zielenią – organizację minikoncertów pod wiatą centrum przesiadkowego i montaż ławek.

Tej jesieni zostanie również sfinalizowana akcja zastępowania betonowych chodników dużymi roślinami. Tutaj też lokalizacje wskazywali mieszkańcy. Dzięki sugestiom nowe nasadzenia pojawią się m.in. przy ulicach Bandurskiego (przy przystanku autobusowym, pomiędzy wiaduktem kolejowym i wiaduktem al. Unii Lubelskiej/Maratońska), Celnej 14, Długosza 3 czy Kopcińskiego 62 (obok Monopolis.

źródło: UM Łódź / www.lodz.pl 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Metamorfoza | Łódź | Place, Skwery, Parki  | whiteMAD na Instagramie  | Zieleń