Świąteczny mapping w Warszawie - mapping na elewacji Pałacu Staszica

Świąteczny mapping w Warszawie. Pałac Staszica rozbłyśnie tysiącem barw!

Świąteczny mapping w Warszawie sprawi, że tegoroczne święta będą jeszcze bardziej kolorowe. Niedawno pisaliśmy o nowej iluminacji świetlnej, która pojawiła się na Krakowskim Przedmieściu. Artykuł “NOSTALGICZNA ILUMINACJA ROZŚWIETLI WARSZAWĘ. ŚWIĄTECZNE OZDOBY PRZENIOSĄ NAS DO CZASÓW PRL-U” przeczytacie klikając TUTAJ! Tym razem opisujemy video mapping, który zmieni okolicę i fasadę pałacu Staszica w wielobarwny spektakl. Nowatorskie techniki video mappingu 3D startują już w tym tygodniu.

Od 15 grudnia, co weekend od piątku do niedzieli, o pełnych godzinach od 17:00 do 21:00, Pałac Staszica (fasada od strony pomnika Mikołaja Kopernika) oraz aleja spacerowa przy Skwerze ks. Jana Twardowskiego zmienią się w arenę magicznych pokazów. Krakowskie Przedmieście stanie się scenerią dla świątecznego spektaklu, łączącego muzykę, choreografię i zimowe animacje.

Technika mappingu jest integralną częścią całego projektu iluminacji świątecznych. Lasery zbudują iluzję poruszania się detali architektonicznych Pałacu Staszica, a tradycyjne, bożonarodzeniowe symbole posłużą do opowiedzenia świątecznej historii o gospodarzu tego miejsca – Mikołaju Koperniku. Pokazom na powierzchni 152 metrów kwadratowych będzie towarzyszyła muzyka Antoniego Vivaldiego, tak by spacerowicze mogli zanurzyć się jeszcze mocniej w bajkowej rzeczywistości.

Pierwszy z pokazów przeniesie widzów w głąb kosmosu, eksplorując tematykę związaną z ze słynnym astronomem, a drugi odsłoni czar wspomnień świątecznej Warszawy z lat 50. i 60. XX wieku. Animacje powstały dzieki współpracy Miasta Warszawy, Zarządu Dróg Miejskich, Polskiej Akademii Nauk oraz firmy Multidekor.

Świąteczny mapping i uliczne koncerty

W ramach Warszawskiego Festiwalu Świątecznego odbywa się jeszcze więcej atrakcji. 16 i 17 grudnia, przy Hotelu Bristol, na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza i na Skwerze ks. Jana Twardowskiego, odbędą się uliczne koncerty świąteczne, które zwieńczy pokaz świetlny. W programie występy m.in. Janka Traczyka, Sienny Gospel, Moniki Borzym z zespołem, Audiofeels, a także Chóru Akademickickiego UW, Teatru A3 i Teatru Kalejdoskop. Więcej informacji dotyczących świątecznych atrakcji znajduje się na stronie Warszawskiego Festiwalu Świątecznego.

źródło, zdjęcia: UM Warszawa / um.warszwa.pl 

Czytaj też: Ekologia | Miasto | Oświetlenie | Warszawa | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie