Szczecin: nowe życie starego domu. Tak urządzili wnętrze

To budynek z 1972 roku. Nowe życie w ściany starego domu tchnęli architekci z pracowni Loft Kolasiński. Po remoncie jego wystrój przypomina elegancką willę, wypełnioną nowoczesnym designem, ale też przedmiotami vintage.

Architekci mieli sporo pracy. Powierzchnia domu wynosi bowiem 190 m kw. Zadaniem architektów było zaprojektowanie wnętrza, klatki schodowej i nowego kominka. Dodatkowo wykonali projekt stolarki wewnętrznej i części mebli. Jednak nie wszystko tutaj jest zupełnie nowe. Część cennych mebli i oświetlenia to stare przedmioty.

Na remont zdecydował się nowy właściciel budynku. Prace obejmowały częściową przebudowę wnętrza. Umożliwiło to architektom zaprojektowanie nowej klatki schodowej i kominka. Założeniem projektowym było pokrycie tych elementów tradycyjnym tynkiem, podobnie jak większość ścian i sufitów w budynku. W niektórych pomieszczeniach betonowy sufit i elementy konstrukcji pozostawiono nieotynkowane.

Na potrzeby projektu zgromadziliśmy pokaźną kolekcję klasycznych mebli, lamp i akcesoriów pochodzących z Europy i USA. W znacznej części są to obiekty vintage poddane renowacji – mówią autorzy projektu.

Jednym z ciekawszych elementów jest lampa podłogowa projektu Jeana Rispala, model 14.950 z 1950 roku, nazywaną również „Modliszką”. Drugim wyjątkowym elementem wystroju są zasłony okienne w korytarzu. Tkanina, z której powstały pochodzi z lat sześćdziesiątych XX wieku. Jest to autorski projekt Danuty Michno-Paprowicz i nosi nazwę „Smugi”. Gatunek tkaniny to Szantung- jedwabna surówka.


Unikalne meble, które możemy znaleźć we wnętrzu zostały zaprojektowane przez Loft Kolasiński. To między innymi biblioteka, łóżka, stoliki nocne, garderoby, meble łazienkowe i kuchenne. Całość wieńczą fotografie, którymi udekorowano ściany. Ich autorem jest Erwin Olaf. Dodatkowo pojawiły się tutaj obrazy, które namalowała Ania Luk.

Zobacz więcej projektów pracowni LOFT KOLASIŃSKI klikając TUTAJ.

Całość dobrze widać na wideo poniżej:

 

Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów. Stale poszerza grono współpracujących z nimi specjalistów rzadkich dziedzin, by móc wykonywać unikalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty wnętrz. Niejednokrotnie realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów.

projekt: Loft Kolasiński (www.loft-kolasinski.pl)

zdjęcia: Joel Hauck (www.joelhauck.com)

Czytaj też: Dom | Mieszkanie | Wnętrza | Szczecin  | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie