Szkoła podstawowa w Wilczycach pod Wrocławiem zostanie rozbudowana

Szkoła podstawowa w Wilczycach zostanie rozbudowana i powiększona o dodatkowe moduły. W taki sposób połączoną historyczną zabudowę istniejącego już budynku szkoły z nowoczesnymi pawilonami. Nowe moduły z klasami dla najmłodszych i najstarszych uczniów, kompleks sportowy oraz biblioteka, stołówka – rozbudowę szkoły podstawowej w Wilczycach zaplanowano z rozmachem. Obiekt ma być gotowy przed wrześniem 2025 r.

Rozbudowa szkoły podstawowej w Wilczycach – tuż za granicą Wrocławia, rozpocznie się lada moment. Władze gminy podpisały umowę z firm STANBUD Stanisław Pięta, głównym realizatorem robót.

To wyjątkowy moment dla wszystkich mieszkańców, szczególnie z Wilczyc. Bardzo zależy mi, by nasze dzieci miały jak najlepsze warunki do nauki i rozwijania swoich pasji. Zdaję sobie sprawę z rozwoju naszej gminy i napływu nowych mieszkańców, dlatego rozbudowa szkoły cały czas była dla mnie priorytetem.
– Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka

Plan rozbudowy podstawówki w Wilczycach przewiduje zachowanie najstarszej części dzisiaj zajmowanej przez szkołę. Obok staną trzy nowe moduły (każdy po trzy kondygnacje) połączone przeszklonymi przejściami. Przybędzie plac zabaw, parking (w tym miejsce dla autobusu szkolnego), stanowiska na rowery. Budynek będzie miał nowoczesne uzbrojenie, m.in. panele fotowoltaiczne oraz system wykorzystania wody deszczowej. Obiekt ma być gotowy do września 2025 r.

źródło: Gmina Długołęka / https://gmina.dlugoleka.pl

Czytaj też: Architektura w Polsce | Szkoła | Edukacja | Wrocław | Metamorfoza | whiteMAD na Instagramie