Nowoczesny dom kultury w Szanghaju, proj. Feng Cheng

Te budynki to ikony. Laureaci kategorii Architektura konkursu A’Design Award & Competition

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do konkursu A’Design Award & Competition. Organizatorzy przygotowali dla chętnych kilkadziesiąt kategorii. Dziś przypominamy najlepsze budynki z superkategorii “Good Architecture Design Award”.

Ten konkurs to już legenda. A’Design Award & Competition zostało stworzone po to, by promować najlepsze projekty związane z przeróżnymi dziedzinami związanymi z pracą kreatywną. To największy przegląd designu i architektury z całego świata.  Konkurs powstał po to, by szerzyć świadomość projektową i promować dobre wzornictwo. Celem wydarzenia jest też motywacja projektantów, firm i marek do tworzenia wyjątkowych obiektów, które przyniosą korzyści całemu społeczeństwu. W całym przedsięwzięciu ogromne znaczenie ma aspekt ekologiczny.

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie A’Design Award. Organizatorzy przygotowali aż 99 kategorii, w których oceniane jest wzornictwo przemysłowe, architektura i moda. Kategorie podzielono według specjalizacji, w których pracują designerzy. Nagrodzeni będą między innymi twórcy mebli, opakowań, projektanci mody, projektanci oświetlenia, zabawek, wnętrz, pojazdów, obiektów przemysłowych, produktów branży medycznej, morskiej, kosmicznej a nawet grafiki komputerowej. To mnóstwo kategorii dlatego nim prześlecie zgłoszenie warto się dobrze zastanowić, która z nich jest najlepsza.


W konkursie jest też sześć głównych superkategorii, które skupiają te mniejsze:

  • Good Industrial Design Award
  • Good Product Design Award
  • Good Communication Design Award
  • Good Service Design Award
  • Good Fashion Design Award
  • Good Architecture Design Award

Naszą ulubioną jest zwłaszcza ta ostatnia poświęcona architekturze. Przeglądając projekty zgłoszone w poprzednich edycjach z radością odkryliśmy, że o wielu budynkach mogliście już przeczytać odwiedzając whiteMAD.pl. Zebraliśmy kilka tych, które przykuły naszą największą uwagę:

Więcej o nietypowej kaplicy w Himeji w Japonii przeczytacie w naszym artykule TUTAJ. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 lutego, a wyniki poznamy 1 maja 2021 r.

Więcej świetnych projektów zgłoszonych w minionych latach do konkursu znajdziecie na oficjalnej stronie www.designmag.org. Aby przesłać swoje zgłoszenie najlepiej odwiedzić stronę: https://competition.adesignaward.com/registration.php.

Magazyn whiteMAD jest oficjalnym partnerem wydarzenia.