W kuchni liczy się każdy detal. Na co należy zwrócić uwagę?

To serce domu. W kuchni każdego dnia spędzamy mnóstwo czasu. Pijemy poranną kawę, gotujemy, spotykamy się z bliskimi… Dlatego tak ważny jest projekt, który uwzględnia jej funkcjonalność, wytrzymałość i do tego jest atrakcyjny wizualnie. Jak stworzyć idealną kuchnię? Z pomocą przychodzi firma Halupczok i jej dwie kolekcje – Ravenna oraz Bristol.

Kolekcje zaprojektowane zostały przez projektantów marki, którym przewodziła Anna Dzierżanowska. Zadaniem zespołu był dobór odpowiednich materiałów, faktur, blatu czy frontu oraz wykorzystanie pomysłów, których realizacja jest możliwa dzięki technologicznemu zapleczu firmy. Obie kolekcje to kuchnie na wymiar co gwarantuje najlepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni w domu czy mieszkaniu. Zaprojektowanie kuchni na wymiar sprawia, że ta będzie w jak najlepszym stopniu odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Halupczok pozwala dopasować kuchnię do naszych potrzeb. Nie odwrotnie.

Pierwsza to kolekcja Ravenna. Wyróżnia ją ciepła paleta barw, która nawiązuje do ponadczasowych kolorów natury: drewna, spieku kwarcowego i przypraw. Ciekawym detalem są zatopione w lakierze drobinki naturalnego brązu, które delikatnie połyskują na frontach zabudowy. Szafki wiszące zdobią zaś szklane fronty z poziomym ryflowaniem. Witryny nie mają uchwytów (docenią to minimaliści), a mechanizm ich otwierania został nowatorsko ukryty w bocznych elementach korpusu szafek. To bardzo praktyczne – zamykając szafkę nie uszkodzimy przechowywanych wewnątrz naczyń. Półki, szuflady i panele naścienne mają delikatne podświetlenie. Ale to nie wszystko. Technologicznych nowinek jest tutaj więcej.


Nowością jest system łamanych drzwi marki Blum, który pozwala ukryć zabudowę kuchenną, pozostawiając czystą, drewnianą ścianę. Warto też zwrócić uwagę na wyspę kuchenną, która wyposażona została w sterowany sensorycznie okap. Projektanci przewidzieli tu miejsce na przyprawy i akcesoria, co ułatwia do nich dostęp podczas codziennej pracy. Korzystając z kuchni Ravenna mamy poczucie obcowania z wysokiej jakości zabudową, która powstała w oparciu o tradycyjne rzemiosło.

Kolekcja Ravenna:

Przesuń suwak PRZED i PO:

Innych estetycznych wrażeń dostarcza kolekcja Bristol. Śmiało można ją uznać za najbardziej klasyczną kolekcję w portfolio marki. Wyróżniają ją ozdobne szprosy, ażurowe elementy zdradzające zawartość szafek i szerokie pilastry z pojemnymi szafkami cargo. Dekoracyjne wykończenie kolekcji Bristol estetyką nawiązuje do dawnych angielskich kuchni, jednak nowoczesne rozwiązania nie pozostawiają wątpliwości – mamy do czynienia zabudową odpowiadającą współczesnym potrzebom.

Kuchnia Bristol jest niezwykle elegancka. Projektanci marki Halupczok zestawili tutaj białe fronty z ciemnymi dodatkami. Wrażenie robi granitowy blat, który zyskał opływowe wykończenie. Wytrzymała powierzchnia sprosta wszelkim kuchennym wyzwaniom i daje gwarancję trwałości. Z granitu wykonano blat wyspy, która w centralnej części posiada zintegrowany zlew. Wyspie towarzyszy zaokrąglony, drewniany blat, z którego można korzystać jak ze stolika do kawy. Ozdobą kolekcji są dodatki z naturalnego dębu o ciepłej barwie – to przemyślane schowki ułatwiające organizację i zachowanie porządku.

Kuchnie Halupczok oferują nie tylko przygotowanie całej zabudowy pod wymiar, ale też kompletne urządzenie. Marka od lat współpracuje z wybranymi dostawcami, aby swoim klientom dostarczyć wszystko – od zabudowy AGD przez wysokiej jakości armaturę po takie elementy jak garnki i sztućce. W ten sposób można stworzyć kuchnię kompletną. Zaprojektowaną od a do zet. Więcej o ofercie marki dowiecie się na oficjalnej stronie https://meble-halupczok.pl.

źródło: Halupczok

Czytaj też: Kuchnia | Meble | Drewno | Metal | Wnętrza | Detal | Polecane | whiteMAD na Instagramie

Kolekcja Bristol:

Artykuł sponsorowany.