Warszawa: otwarcie RIOT GALLERY. Rusza wystawa RIOT VASES

Otwarcie RIOT GALLERY w Warszawie nastąpi 25 listopada. Galeria działa przy ulicy Berezyńskiej 3/1. Podczas wystawy będzie można zobaczyć prace, które przygotowali między innymi Agnieszka Bar, Marek Cecuła, Glitch lab, Hadaki czy Pani Jurek.

Wazon to obiekt wyposażenia wnętrz, na który można patrzeć przez pryzmat estetyki, a nie funkcji. Jest on ilustracją umiejętności projektanta, wyznacznikiem znajomości materiału rzemieślnika, odzwierciedleniem wyobraźni artysty. Wśród przedmiotów codziennego użytku, to właśnie wazon przez różnorodność odsłon, stałby na czele buntu.

RIOT VASES to wystawa prezentująca różne wersje wazonów w wykonaniu ponad 20 polskich twórców o odmiennych doświadczeniach i sposobach myślenia. Dzięki ich unikatowym umiejętnościom forma użytkowa staje się obiektem artystycznym. Zestawiając ze sobą w jednym miejscu różne punkty widzenia i osobowości, pokazujemy jak jeden prosty z założenia obiekt, dzięki użyciu wielu technik i materiałów może przybierać różne formy, opowiadać inne historie, wywoływać zamieszanie.

Wystawa jest inauguracją RIOT GALLERY, miejsca manifestującego buntownicze idee, celebrującego eksperymenty oraz świeże spojrzenie na sztukę, projektowanie i rzemiosło


Kurator: Arkadiusz Szwed- ceramik, który hakuje procesy, podważa zasady, bawi się materiałem. Zajmuje się zarówno designem użytkowym, twórczością konceptualną i edukacją z dziedziny wzornictwa przemysłowego w School of Form Uniwersytetu SWPS. Prace Arkadiusza to wizualne odzwierciedlenie chaosu, który kryje się w jego głowie, w połączeniu z kolażem wiedzy technicznej, wrażliwości i kreatywności. Dyrektor artystyczny Glitch Lab.

źródło: Riot Gallery

Czytaj też: Wydarzenia  | Sztuka | Kultura | Warszawa | whiteMAD na Instagramie