Warszawa: ruszają Targi Rzeczy Ładnych! To święto fanów designu

Wiosenna edycja Targów Rzeczy Ładnych odbędzie się w weekend 13 i 14 kwietnia w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W wydarzeniu udział weźmie blisko 170 wystawców z całej Polski, z czego 60 to debiutanci. 

Targi Rzeczy Ładnych wracają! Wiosna zobowiązuje – to będzie edycja pełna kolorów i premier – raj dla wszystkich miłośników oryginalnych wnętrz i dobrego designu. W największej w historii TRŁ strefie PRINT na gości czekają prace targowych debiutantek: Izy Bułeczki, Agaty Stachowiak, Natalii Wieczorek i wielu innych ilustratorek i ilustratorów, w tym Dawida Ryskiego, Bartosza Kosowskiego i Pawła Jońcy.

Siłę kobiet wzmocni targowa premiera fenomenu z Kickstartera – gry „Who’s She?”, pokazująca 28 niezwykłych kobiet, które zapisały się w historii świata. Z kolei kolorów nie zabraknie w meblowych premierach od warszawskiej marki Pan Popi, na dywanach i kilimach od łódzkiej marki Tartaruga, na fantastycznych tkaninach od nowej marki most, oraz na debiutanckim stoisku studia Kolektyw z Krakowa, które odczaruje kojarzone z PRL-em lastryko!

Powrót tego materiału to jeden z najciekawszych trendów tego sezonu i zapewniamy, że w takim apetycznym wydaniu jeszcze go nie widzieliście – mówią organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych.

Jak zawsze na Targach Rzeczy Ładnych zobaczycie wiele mebli i przedmiotów nagrodzonych na najważniejszych festiwalach. Swoje stoiska zaprezentują m.in. laureaci wyróżnienia MUST HAVE: Nudo design ze stolikiem kawowym PIANO, Wzorowe Towarzystwo z kolekcją ceramiki „Po prostu”, Autor Rooms z wazonem projektu Marii Jeglińskiej i Wydawnictwo Wytwórnia z książką „Ale miasta!”.

Po raz pierwszy w historii Targów Rzeczy Ładnych premierę będzie miała specjalna strefa Vintage przygotowana z portalem yestersen.

Zapraszamy do showroomu yestersen, w którym goście TRŁ znajdą pieczołowicie dobrane meble i dodatki od najlepszych vintage’owych dostawców zaaranżowane w spójną przestrzeń. Uwaga – każdy element wystroju możecie kupić i zabrać do domu! – dodają organizatorzy.

Tej edycji TRŁ jak zwykle towarzyszy wystawa. – Wspólnie z Duńskim Instytutem Kultury zabieramy was w podróż po duńskim designie uwiecznionym na zdjęciach przez Piotra Topperzera – Polaka mieszkającego w Danii, który dla największych duńskich marek dokumentował obiekty takich legendarnych projektantów jak Arne Jacobsen, Poul Kjærholm czy Henning Koppel. Z okazji wystawy zapraszamy też na stoisko Fabryki Form, gdzie kupicie współczesne duńskie wzornictwo – zachęcają Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski z Targów Rzeczy Ładnych.

Targi Rzeczy Ładnych to jak zwykle polski design podzielony na strefy tematyczne: MEBLE, LAMPY, PRINT, CERAMIKA I SZKŁO, TEKSTYLIA, DZIECI, VINTAGE, i AKCESORIA. Każdą edycję odwiedza ok. 10 tys. gości.

Promujemy najciekawsze polskie wzornictwo i pokazujemy najlepszych twórców. Wierzymy, że jakość przestrzeni, jaka nas otacza, ma znaczenie, a dobry design można znaleźć niezależnie od grubości portfela – zachęcają organizatorzy TRŁ i zapraszają całe rodziny na weekend z designem.

Targi Rzeczy Ładnych / Wiosna!

13-14 kwietnia
Godz. 11-19
Centrum Praskie Koneser
Wstęp 10 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie)
www.targirzeczyladnych.pl

Magazyn WhiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.


A tak było podczas poprzedniej edycji wydarzenia:

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły