Pogo Studio

Warszawa: targi WZORY świętują 10. urodziny w PGE Narodowym 16-17 grudnia

Trzy miasta, ponad dwa tysiące wystawców i 200 tysięcy odwiedzających. Targi designu WZORY w ciągu 10 lat stały się obowiązkowym punktem na mapie wydarzeń gromadzących miłośników polskiego designu. Za nami 42 edycje i 64 wydarzenia towarzyszące. Co nastąpi podczas jubileuszowej 43 edycji w Warszawie?

Targi designu WZORY na ŚWIĘTA odbędą się 16 i 17 grudnia na PGE Narodowym w Warszawie. Urodzinowa edycja WZORÓW będzie naprawdę wyjątkowa! Wśród 300 wystawców pojawią się dobrze znani twórcy i wspaniali debiutanci. Na Wzorach zapraszamy do Strefy Design by Empik, gdzie unikatowe doświadczenie spotyka się z najwyższą jakością! Multibrandowy projekt, oparty na wyjątkowej ofercie empik.com, to idealne miejsce dla miłośników designerskich produktów poszukujących premium doświadczeń.

Jak co roku silną reprezentację będą mieli na Wzorach graficy – linoryty od merkuria ART, plakaty wykonane metodą sitodruku autorstwa Artkolektyw, unikatowe grafiki w technice kolagrafii od U21 art studio, czy Curated Paper ze swoimi notesami  z charakterem, ubranymi w ręcznie odbijane okładki –  to tylko początek listy artystów, których będzie można spotkać na targach.

Miłośnicy papieru i wciągających treści koniecznie muszą odwiedzić też stoisko Fundacji Bęc Zmiana.

Targi designu WZORY to również doskonała okazja do uzupełniania swojej szafy i szkatułek z biżuterią o unikatowe projekty od polskich twórców. Kultowe buty marki BALAGAN, ręcznie robione czapki od Marii Przybyszewskiej, stojącej za marką ELMA, niebanalne akcesoria i ubrania od Moniki Palikot, a do tego biżuteria – ta pozbawiona podziałów na modele dla niej i dla niego, z pracowni Moniki Skomry i szklane okazy od Joanna Muzyka Studio. Będzie w czym wybierać.

Coś dla siebie znajdą również miłośnicy ceramiki. Na liście wystawców znaleźli się m.in. minimalistyczne w formie i kolorze Szania Studio oraz Wenke Studio, kolorowe Pogo Studio i Rumianek Studio, jest też inspirowane morzem Umi.

Fani pięknej formy z pewnością zachwycą się również przedmiotami projektu Hoehe Plato i stolikami z giętej stali marki Ulum Polska.

Co jeszcze z użytkowego designu? Poduszki z naturalnym wypełnieniem od Millo Pillows, wykonane ręcznie dodatki do domu marki OTOOTO, kolorowe szklane naczynia Gwiazda Studio, Albo i ich radosne tekstylne przedmioty codziennego użytku, talerze od Very Ugly Plates, koce marki Szmat Skład i coś dla czworonogów od Eco Pet Space.

Monika Skomra

WZORY na ŚWIĘTA to także liczne spotkania z twórcami i warsztaty. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających zajęcia stolarskie, tapicerskie oraz florystyczne. W czasie targów będzie się można dowiedzieć się, czym jest kintsugi, jak samodzielnie wykonać świecę, czy uszyć zeszyt. Ale to nie koniec! W strefie zabawy LEGO znajdziecie także specjalny stół warsztatowy. To miejsce, gdzie nie tylko dzieci, ale także dorośli mogą dać upust swojej kreatywności. Bawcie się, układajcie, twórzcie – niech Wasza wyobraźnia nie zna granic! Dołączcie do nas, aby przekonać się, że LEGO to nie tylko zestaw klocków, lecz również niekończące się źródło inspiracji i radości z tworzenia.

Na targach będzie można także obejrzeć wystawę “Out of comfort”, której kuratorką jest Agata Kiedrowicz.

To i wiele więcej już w ostatni przedświąteczny weekend na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Jubileuszowa edycja Targów Designu WZORY to doskonała okazja, by znów zachwycić się polskim designem, kupić prezenty i poczuć magię świąt.

Wstęp na targi –12 zł

Dzieci (do lat 12) – bezpłatnie

Bilety: goingapp.pl/wydarzenie/10-urodziny-targow-designu-wzory-na-pge-narodowym

Więcej informacji:

wzorytargi.pl

facebook.com/targi.wzory

instagram.com/wzory_targi_designu

źródło: Targi Wzory

Czytaj też: Polscy projektanci | Ceramika | Grafika | Lampy | Naczynia | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.