Garbary 40

Wielka przebudowa kamienicy na ul. Garbary 40. Budynek odzyska blask i zostanie nadbudowany

Inwestycja Garbary 40 znajduje się w ścisłym centrum Poznania, tuż obok Starego Rynku. Po przebudowie i renowacji budynek zyska nadbudowę, w której zostaną ukryte dodatkowe kondygnacje. Za przedsięwzięcie odpowiada RBW.

Jest to druga inwestycja tego dewelopera przy ul. Garbary, zakładająca renowację i przebudowę. Pierwsza kamienica mieści się pod adresem Garbary 32 i została oddana do użytku w 2021 r. RBW zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby zachować pierwotny wygląd budynku, przy jednoczesnym unowocześnieniu jego wnętrza i dostosowaniu go do współczesnych standardów. W ramach tych działań inwestycja jest pod stałym nadzorem konserwatora zabytków, co gwarantuje, że budynek zachowa swój oryginalny charakter.

Garbary 40


Jednym z celów dewelopera jest zachowanie jednolitej pierzei z budynkami sąsiednimi, dlatego też obiekt zostanie nadbudowany. W kamienicy zostanie zamontowana winda, która umożliwi dostęp do kondygnacji podziemnej, gdzie znajdować się będzie rowerownia oraz komórki lokatorskie. W ofercie dostępne są mieszkania o powierzchni od 25 m2 do 58 m2, zarówno od strony ulicy zachodniej, jak i wewnętrznej wschodniej. Są to kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe, dodatkowo część mieszkań posiadać będzie balkony lub ogródki. Na parterze od strony ulicy znajdą się dwa lokale usługowe o powierzchniach 48 m2 oraz 75 m2. Termin realizacji inwestycji to grudzień 2024 r.

Wejście do kamienicy przed i po remoncie. Źródło: RBW i Google Maps

Garbary to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic w centrum Poznania, mająca swój charakter i wyjątkowy klimat. Kamienice z XIX i XX wieku, które ciągną się wzdłuż ulicy, zachwycają nie tylko piękną architekturą, ale także kryją w sobie bogatą historię miasta. W jej pobliżu można znaleźć liczne atrakcje turystyczne, takie jak Stary Rynek czy Katedra Poznańska. Wraz z renowacją i przebudową kamienicy Garbary 40, ulica zyska kolejny budynek, który przyczyni się do jej jeszcze większego rozwoju i uatrakcyjnienia.

Wizualizację tworzyła firma PPWK Architekci.

Źródło: RBW

Zobacz też: Architektura | Elewacja | Kamienica | Metamorfoza | Poznań | whiteMAD na Instagramie

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły