Wieżowce w Vancouver od Heatherwick Studio. Robią wrażenie! 

Wieżowce w Vancouver od Heatherwick Studio. Robią wrażenie! 

W naszym serwisie znajdziecie sporo oryginalnych wysokościowców. Ostatnio opisywaliśmy amorficzny wieżowiec w Nowym Jorku (przeczytaj TUTAJ), czy wieżowiec od Zaha Hadid Architects, który zrealizowany zostanie w mieście Shenzhen (preczytaj TUTAJ). Dziś prezentujemy wieżowce w Vancouver od Heatherwick Studio, które zaskakują swoją bryłą. 

Wieżowce w Vancouver zaprojektowane przez architektów z pracowni Heatherwick Studio powstaną przy ulicy Alberni Street w dzielnicy West End. Dwie bliźniacze wieże, pełniące funkcję apartamentowców będą jednymi z najwyższych budynków w mieście. Niższa wieża osiągnie wysokość 107 metrów, druga nieco wyższa będzie mierzyć 117 metrów. W obu budynkach powstanie łącznie 401 apartamentów, placówka edukacyjna dla dzieci, parking na kilkadziesiąt samochodów i ponad 500 rowerów. 


To, co najbardziej wyróżnia oba budynki to oryginalna bryła i przyziemie, na którym nasadzone zostanie mnóstwo roślin. Ciekawym elementem jest również zwężenia, na których oparte zostały główne bryły obu budynków. Architekci mówią, że nieregularny, zwężony kształt wieżowców inspirowany jest butelką, która zwęża się na wysokości szyjki. Bryły obu budynków będą się skręcać w kształt spirali, co ma dodać im wrażenia smukłości, a także zapewnić jak największą prywatność mieszkańcom korzystającym z balkonów i tarasów.

“Celem koncepcji jest wprowadzenie do Vancouver nowego poziomu doskonałości w zakresie wzornictwa, z dwoma krzywymi, wypełnionymi światłem wieżami i ogólnodostępnym placem na parterze, który ma zachęcać do zaangażowania społecznego” – mówią architekci z Heatherwick Studio.

Warto dodać, że działki sąsiadujące z terenem, na którym powstaną wieżowce zostały wykupione przez duże firmy deweloperskie, które planują wybudować w okolicy kolejne wysokościowce. Według wstępnych informacji inwestorzy współpracują ze sobą w zakresie planu generalnego i zagospodarowania tej częsci miasta.

Czytaj też: Kanada | Architektura | Wieżowiec | Technologia | Ekologia |

źródło: dezeen.com
wizualizacje: Picture Plane and Secci Smith dla Heatherwick Studio