Wrocław: rusza wielka akcja sadzenia drzew. Na start posadzą ich 750

O akcji sadzenia drzew poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. Już wiosną na terenie miasta posadzonych zostanie 750 drzew i ponad 8 tysięcy krzewów.

Nasadzenia przeprowadzone zostaną w kwietniu. Urzędnicy planują, że nowe drzewa i krzewy pojawią się na terenie kilku miejskich osiedli. Posadzone zostaną między innymi: klony, świerki, sosny, lipy, platany, laurowiśnie, bluszcze i hortensje.

Wybór poszczególnych drzew czy krzewów nie jest przypadkowy. Dobierając gatunki do określonego miejsca, bierzemy pod uwagę kilka czynników, m.in.: charakter terenu, liczbę i rodzaj istniejącej już zieleni, a także panujące tam warunki dla rozwoju roślin – tłumaczy Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Drzewa i krzewy posadzone zostaną też w parkach, na zieleńcach oraz przyulicznych terenach zielonych. Działania obejmują zarówno centrum jak i regiony na peryferiach miasta. Koszt prac szacowany jest na około 850 tysięcy złotych. W tym koszcie zawiera się także 250 drzew, które zostaną posadzone w ramach najświeższej edycji akcji WROśnij we WROcław.

sadzenia drzew


Nowe drzewa i krzewy pojawią się w: parku Tołpy i E. Stein, parku Szczytnickim, parku Bieńkowickim, przy promenadzie Staromiejskiej, ulicy Przyjaźni, ulicy Inżynierskiej, na rondzie ul. Kowalska, zieleńcu przy ulicy Stabłowickiej, w okolicy Hali Stulecia oraz na Starym Mieście.

Czytaj też: Ekologia | Wydarzenia  | Wrocław | Park

sadzenia drzew

źródło: UM Wrocław