Zdjęcie: Fotomohito

Wyjątkowy dom na Mazurach. Właściciele zaprojektowali go dla siebie

Pandemia COVID-19 zmieniła nasze życie, znacząco ograniczając m.in. swobodę, z jaką do tej pory eksplorowaliśmy świat. Zostaliśmy zmuszeni do zrewidowania naszych planów związanych z podróżowaniem i urlopami oraz spojrzenia na kwestię wypoczynku i rekreacji w zupełnie inny sposób.

Na pierwszy plan wysunęło się bezpieczeństwo rozumiane jako ograniczenie do minimum kontaktów międzyludzkich. Skupiliśmy się więc na poszukiwaniu miejsc, w których możemy liczyć na prywatność i wolną przestrzeń, z której możemy dowolnie korzystać. Dom na Mazurach? Brzmi jak spełnione marzenie o bezpiecznej przystani na ten niespokojny czas (i nie tylko!), prawda? Odkryliśmy takie miejsce i chcemy Wam je pokazać!

Dom na Mazurach – spokój, cisza i prywatność

Pomysł na dom, o którym piszemy, zrodził się u jego właścicieli właśnie w wyniku zderzenia się ich potrzeb, związanych z odpoczynkiem, z epidemiczną sytuacją w Polsce i na świecie. Okazało się, że to jedyny sposób na zapewnienie sobie pełnej swobody i niezależności od aktualnie obowiązujących obostrzeń. Ponadto dom na Mazurach gwarantował spokój i ciszę, niezbędne do skutecznego odcięcia się od natłoku informacji i zgiełku współczesnego świata, a co za tym idzie – umożliwiał efektywny, pełnowartościowy odpoczynek.

Dom położony jest na jednym z mazurskich półwyspów, z dala od innych zabudowań, w otoczeniu pięknego lasu i z bezpośrednim dostępem do spokojnego jeziora. Właściciele mają do swojej dyspozycji spory teren wokół nieruchomości, zapewniający im prywatność i pełną autonomię. Pozwolili nam zaglądnąć do wnętrz swojej mazurskiej rezydencji, dzięki czemu możemy naszym czytelnikom pokazać, jak pięknie została urządzona.

Minimalistyczna wnętrza inspirowane naturą

Właściciele samodzielnie zaprojektowali wnętrza swojego domu, stawiając na minimalistyczny styl industrialny i sięgając po najwyższej jakości, solidne materiały. Celem było stworzenie funkcjonalnej i komfortowej przestrzeni, dopasowanej do indywidualnych potrzeb, łatwej do utrzymania w czystości, sprzyjającej skutecznemu wypoczynkowi i regeneracji sił. Zabieg zdecydowanie się udał! We wnętrzach panuje przyjemny dla oka ład i porządek, a poszczególne strefy gwarantują wygodę ich użytkownikom.

Solidne materiały: drewno przede wszystkim!

W aranżacji wnętrz domu na Mazurach zastosowano ograniczoną ilość materiałów, precyzyjnie dobierając tylko te najlepsze, trwałe i wytrzymałe. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się dębowe drewno, za pomocą którego zaaranżowane są nie tylko podłogi, ale również ściany. To dąb szypułkowy – twardy i trwały, z przepięknym, wyrazistym rysunkiem i zdecydowanym charakterem. Dopełnieniem dębowych desek są: stal, beton i kamień.

Do domu na Mazurach właściciele wybrali deskę Kaczkan, czyli produkt rodzinnej firmy z Mazur. Podłoga Premium Kaczkan Chevron 45, czyli elegancka jodełka francuska, dodaje wnętrzom lekkości i dynamiki oraz ponadczasowej elegancji. Postawiono na deski w kolorze Pure Forest, będącym kwintesencją surowego piękna naturalnej dębiny, dzięki czemu podłoga i nowoczesna “boazeria” idealnie wpisują się w otoczenie nieruchomości. Dodatkowo, supermatowa powierzchnia lakierowanych desek, jest łatwa do utrzymania w czystości i bezproblemowa w użytkowaniu przez długie lata.

dom na Mazurach
Zdjęcie: Fotomohito

Spójna i stonowana kolorystyka

Kolorystyka we wnętrzach została ograniczona do minimum. W domu na Mazurach dominuje kojący zmysły kolor surowej dębiny, z którym doskonale komponują się różne odcienie szarości – zastosowane przede wszystkim w obiciach mebli tapicerowanych – w strefie wypoczynkowej i w strefie jadalnianej. Czarne elementy wyposażenia i konstrukcji (belki sufitowe, schody) mocno kontrastują z drewnem i szarościami, dodając wnętrzom charakteru i wyrazistości. Całość tonują beże użyte na ścianach, w naturalnych tkaninach zasłonowych oraz dekoracyjnych trawach pampasowych. Z kolei biel pojawiająca się w oprawach lamp oraz na suficie – skutecznie rozjaśnia pomieszczenia.

Funkcjonalny układ stref i odpowiednio dobrane meble

Dom na Mazurach został zaprojektowany by cieszyć – przede wszystkim swoim usytuowaniem, ale również funkcjonalnością wnętrz. Na parterze budynku znalazły się wszystkie niezbędne strefy: obszerna kuchnia, jadalnia (z naprawdę dużym stołem i sporą ilością miejsc siedzących wokół niego) oraz przytulny kącik wypoczynkowo – telewizyjny (z wygodnymi kanapami!). Ogromny atutem domku jest centralnie usytuowany kominek, który może skutecznie dogrzewać wszystkie strefy parteru.

Dom na Mazurach to miejsce, do którego właściciele mogą wracać o każdej porze roku, bez obaw o własne bezpieczeństwo i bez względu na aktualną sytuację epidemiologiczną. Piękne otoczenie oraz dostęp do lasu i jeziora oraz perfekcyjnie zaprojektowane, minimalistyczne wnętrza, wykończone z najwyższej jakości materiałów, w pełni zaspokajają wszelkie potrzeby i sprzyjają wypoczynkowi.

Czytaj też: Architekt | Wnętrza | Minimalizm | Styl skandynawski | Loft

fot. Fotomohito, źródło: naoswnetrza.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły