Ma 101 m kw. Mieszkanie w Gdańsku zaprojektowali architekci z pracowni KODO. Powstała tu przestronna przestrzeń, z której rozpościera się widok na portowe żurawie.
Pracując nad projektem wnętrza architekci musieli uwzględnić wymagania inwestora. Mieszkanie powstało z myślą o najmie, dlatego projekt musiał być uniwersalny, by dostosować się do potrzeb przyszłych lokatorów. W efekcie udało się stworzyć eleganckie i nowoczesne wnętrze, w którym funkcjonalność idzie w parze z nieszablonową estetyką.
Lokal składa się z przedpokoju, strefy dziennej (salon z aneksem), toalety, dwóch sypialni, gabinetu i dwóch łazienek. To spora przestrzeń dla pary lub rodziny. Architekci zaproponowali minimalistyczny i ciepły wystrój. Atutem wnętrza jest ciemne drewno oraz subtelne nawiązanie do morza. Aby osiągnąć pożądany efekt architekci zaproponowali wprowadzenie zmian w układzie deweloperskim.
Dzięki zmianom udało się powiększyć kuchnię i otworzyć ją na salon.
Pomysłowa zabudowa filarowa stanowi doskonały przykład wykorzystania takiego elementu konstrukcyjnego do wydzielenia stref funkcjonalnych z jednoczesną pomysłową dwustronną zabudową. Uzyskana przestrzeń pozwoliła wydzielić również niedużą spiżarnię. Małe pierwotne WC zmieniono w wygodną pralnię, a łazienkę przy sypialni powiększono kosztem przedpokoju, zyskując miejsce na nieplanowaną pierwotnie wannę – tłumaczą autorzy projektu.
Łącząc klasyczne materiały oraz formy z minimalistycznym designem udało się osiągnąć efekt modern classic. Zaproponowana stonowana kolorystyka to kompozycja brązów i szarości ze złamaną bielą. We wnętrzu znalazła się prosta i wysoka zabudowa meblowa. Spokojne linie mebli tapicerowanych tworzą swego rodzaju bazę, której elegancję podkreślają designerskie dodatki.
Przestrzenne panele naścienne pełne złamanych linii, strukturalne tynki na ścianach, żyłkowany czernią i brązem marmurowy wzór okładzin łazienkowych, brązowe szkło luster i kabiny, oszczędna w formie armatura i ceramika, futurystyczne lustrzane płytki na ścianie kuchni, niezwykłe kształty pojedynczych mebli czy luster – to wszystko stanowi umiejętnie dobrane szlify, które z oczywistej bazy tworzą klimat oryginalnego azylu, miejsca, w którym chce się być – dodają projektanci KODO.
Gdzie znalazły się morskie akcenty? W detalach, takich jak motyw fal morskich imitowany przez płytki w kuchni czy uchwytach szafek również w tej części mieszkania.
_
O pracowni:
KODO tworzy zespół specjalistów, którzy zajmują się kompleksowym projektowaniem wnętrz. Nad wykonaniem projektu czuwa doświadczony zespół fachowców – od wykonawców, po koordynatorów i dedykowanych opiekunów. Projektowanie wnętrz realizowane jest z innymi usługami takimi jak: zmiany lokatorskie, odbiory deweloperskie, mieszkania pod klucz, projekt biura, projekt małego mieszkania, projekt apartamentu i projektowanie wnętrza domu. Pracę pracowni KODO dostrzegli eksperci, którzy przyznali zespołowi międzynarodowe odznaczenie BUILD Architecture Awards. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest architektom w uznaniu za innowacyjność, kreatywność i nie-szablonowe rozwiązania. W szóstej edycji konkursu kapituła doceniła KODO m.in. za poziom obsługi klienta, zaangażowanie na każdym etapie procesu projektowania i realizacji wnętrz oraz wysoką jakość usług. Pracownia ma swoje biura w trzech miastach w Polsce: we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.
źródło: KODO
Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Detal | Gdańsk | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie