Zaprojektowali nowy szyld sklepu w Sopocie. Jest piękny!

Stowarzyszenie Traffic Design tym razem pracowało w Sopocie, odsłonięto tam szyld autorstwa Jacka Wielebskiego, współzałożyciela stowarzyszenia. Projektant luźno nawiązał do przedwojennego modernizmu zyskując świetny efekt. Szyld ma formę okrągłych tarczy z literkami, które są podświetlane nocą.

Szyld ozdobił sklep z wyposażeniem wnętrz w Sopocie. Jego projekt opracował Jacek Wielebski. Szyld składa się z okrągłych tarcz, które układają się w napis DESIGNZOO – tak właśnie nazywa się sklep z designem, który działa w środku. Konstrukcja ma formę łuków, na których końcu umieszczono tarczy. Opływowy kształt to nawiązanie do całego budynku. W ten sposób projektant przełamał istniejące rytmy okien. Nocą każda z literek jest podświetlona – w konstrukcji ukryto bowiem żarówki.

W projekcie znaczenie ma też typografia. Literki swym kształtem przypominają szyld baru mlecznego “Słoneczny”, który również został odświeżony dzięki działaczom Stowarzyszenia. Nasz artykuł o metamorfozie “Słonecznego” przeczytacie klikając TUTAJ.szyld sopocie


Stowarzyszenie Traffic Design ma na swoim koncie wiele kompleksowych rewitalizacji. Działacze pomagają prywatnym przedsiębiorcom i projektują im nowe szyldy promujące ich warsztaty. Stowarzyszenie angażuje się też w akcje edukacyjne poświęcone wzornictwu, promuje minimalizm i pomaga walczyć z reklamowym chaosem. Więcej realizacji Traffic Design poznacie klikając w nasze artykuły TUTAJ.

Czytaj też: Metamorfoza | Renowacja | Blok | Ciekawostki | Szyld

fot. Rafał Kołsut, źródło: Stowarzyszenie Traffic Design