Zegarki Zeppelin – czemu zawdzięczają swoją popularność?

Zeppelin to niemiecka marka eleganckich zegarków. Jej pierwszy produkt pojawił się na rynku zaledwie 21 lat temu. Przez ten czas Zeppelin zdążył nawiązać jakością do najlepszych w branży. Było to od początku planem twórców, którzy wybrali nazwę nawiązującą do wielkiego technologicznego osiągnięcia autorstwa cenionego uczonego Ferdinanda von Zeppelina. Symbol skonstruowanego przez niego sterowca widnieje na tarczy wszystkich zegarków Zeppelin, stanowiąc ich logo.

Dlaczego warto wybrać ponadczasową jakość Zeppelin?

Sterowce były przełomowym krokiem w rozwoju technologicznym. Miały praktyczne zastosowanie, ale to nie przeszkadzało im w niezamierzonym przykuwaniu uwagi. Sprawiały majestatyczne wrażenie i pobudzały wyobraźnię. Właśnie na tej kanwie, na początku dwudziestego pierwszego wieku, powstały zegarki Zeppelin. Projektanci bez zawahania się poszli pod prąd zachłyśniętemu nowoczesnością społeczeństwu. Pomysł na markę i wygląd zegarków zaczerpnęli w całości sprzed wieku. Postawili na styl retro w każdym elemencie: w paskach, tarczach, wzornictwie z epoki, a nawet wybierając najpopularniejsze w tamtych latach szkiełka.

Nie tylko dopasowana stylistyka tych zegarków nawiązuje do dumnej narodowej tradycji niemieckiej. Producent POINTtec przede wszystkim zachowuje najwyższe standardy wykonania. Tworzone z dbałością i precyzją zegarki są długowieczne i funkcjonalne. Wysoka jakość i mała podatność na uszkodzenia wynika z użycia najlepszych komponentów, bo sprowadzanych ze Szwajcarii oraz z Japonii.

Każdy kolejny wypuszczony do sprzedaży model potwierdza, że firma cały czas się rozwija, a prestiż związany z noszeniem ich produktów rośnie. Nie ma tu żadnej przypadkowości: wszystko jest dokładnie przemyślane od najmniejszych elementów pojedynczego zegarka, po całościowe serie tematyczne, będące prawdziwym popisem umiejętności i wyobraźni wzorników. W ten sposób tworzy się oferta konsekwentnej, niezawodnej marki, w której trudno wskazać jakiekolwiek niedociągnięcia. 

Zegarki Zeppelin – którą serię wybrać?

Wśród zegarków Zeppelin wybór jest stosunkowo szeroki, bo przez ostatnie dwie dekady powstało kilkanaście serii tych zegarków – zwiększa to prawdopodobieństwo znalezienia modelu idealnego dla siebie. Nawet poziom nawiązania do klimatów retro jest bardzo zróżnicowany. Osoby, którym ta estetyka przemawia do serca, ale nie chcą zwracać zegarkiem uwagi innych, mogą zdecydować się na delikatne, eleganckie modele. Bardziej otwarci i ekscentryczni klienci mogą wybrać piękny oldschoolowy zegarek, który nie zdziwiłby wyglądem ludzi, żyjących sto lat temu.

Jedną z najpopularniejszych serii jest Zeppelin Flatline. Wyróżnia się ona rozmiarem – są to ekstremalnie cienkie zegarki. Powstawały głównie z myślą o osobach, które ubierają się bardzo elegancko. W takim wypadku każdy szczegół gra rolę, a zakładając Zeppelin Flatline można być pewnym, że nie wystąpi żadne zagięcie na mankiecie koszuli. Z tej serii można dobrać model z datownikami, a tarcza pozwala na odczytywanie godziny w ciemności oraz pod wodą.

Drugą flagową serią jest Captain’s Line, która przez znawców okrzyknięta została bliską perfekcji. Design tych zegarków jest minimalistyczny i uniwersalny. Nie ma żadnych dodatkowych zdobień czy zbędnego elementu. Wszystko jest na swoim miejscu: nierzucający się w oczy datownik, delikatne wskazówki oraz cyfry. W tej linii również wykorzystana jest technologia Super-LumiNova, czyli podświetlenie tarczy.

Z okazji setnej rocznicy von Zeppelina wypuszczona została seria 100 Jahre. Jest sztandarowym przykładem funkcjonowania marki. Samo istnienie zegarków tej serii jest podyktowane głębokim szacunkiem i zafascynowaniem przeszłością, co widać w designie. Ale jednocześnie jest stworzona dla współczesnych użytkowników. Modele tej serii zawierają elektroniczne mechanizmy, można w nich też ustawić stoper, budzik oraz miernik prędkości.

Zeppelin – marka, której warto zaufać

Tak zwane zeppeliny to zegarki nie tylko dla wielkich fanów lotnictwa. To produkty, w których pomysłowość i odwaga w łączeniu sznytu dwudziestolecia międzywojennego z potrzebami człowieka nowoczesnego sprawiają, że marka z roku na rok zbiera więcej pozytywnych recenzji. Tym samym przekonuje do siebie coraz większe rzesze specjalistów.

Trzeba przyznać, że wybór zegarków Zeppelin jest racjonalny ekonomicznie. Zegarki tej marki prezentują doskonałą relację ceny do jakości. Szerokiej ofercie opisywanych zegarków można bliżej przyjrzeć się w sklepach internetowych z zegarkami premium, gdzie można znaleźć wiele modeli wraz ze specyfikacjami oraz szczegółowymi opisami.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również: Biżuteria | Moda | Gadżety |