Zielony wieżowiec w Kanadzie. W nim apartamenty z prywatnymi szklarniami. 

Wieżowce pokryte zielenią to coraz popularniejszy trend w architekturze. Rośliny zasadzone na fasadzie nie tylko dodają im uroku, ale także tłumią hałasy i działają jak naturalne kurtyny antysmogowe. Prezentujemy wam wieżowiec King, który już niedługo powstanie w Toronto.

Autorami tego kanadyjskiego apartamentowca jest pracownia BIG, która znana jest z nietypowych projektów, w których zieleń gra bardzo ważną rolę. Jednym z ich najnowszych projektów jest kompleks apartamentowców King, które mają stanąć w Toronto. Wieżowiec King ma być jednym z najnowocześniejszych apartamentowców w Kanadzie.Jego bryła składa się z dziesiątek połączonych kubików, które razem tworzą przestronne apartamenty. To, co najbardziej wyróżnia ten projekt to ilość roślin, które zasadzono zarówno na dachu, fasadzie, jak i w samych wnętrzach mieszkań. Architekci zaplanowali również spore tarasy, które również pokryła zieleń. Obok nich dobudowano przeszklone chatki, mające pełnić funkcję prywatnych szklarni, w których mieszkańcy mogą hodować własną, ekologiczną żywność. W ośmiu penthouse’ach, które zajmą ostatnie piętra wieżowca zaplanowano również stworzenie pokojów herbacianych z widokiem na miasto.


BIG Architects to uznana w świecie pracownia architektoniczna założona przez Bjarke Ingelsa. Jest znana z nowatorskich i spektakularnych projektów, które realizowane są na całym świecie: od Ameryki Północnej, przez Zachodnią Europę, po Azję. Do jej najbardziej znanych projektów zaliczają się m.in. budynek Lego House w duńskim Billund, VIA 57 West i 2 World Trade Center w Nowym Jorku, Europa City w Paryżu, siedziby Google w Kalifornii i Londynie czy 8 House i park Superkilen w Kopenhadze. Do tej listy dołącza pierwszy projekt w Polsce, będący również pierwszą realizacją pracowni w Europie Środkowo-Wschodniej: miejski kwartał pomiędzy ulicami Towarową, Pańską i Miedzianą w Warszawie. Właścicielami projektu Towarowa 22 są EPP i Echo Investment. Przeczytacie o nim TUTAJ.

źródło: dezeen.com