Ogród Trawiasty w Krakowie

Zrobili to perfekcyjnie! Oto Ogród Trawiasty w Krakowie

Ogród Trawiasty znajduje się przy ulicy Gnieźnieńskiej i Marii Jaremy w Krakowie. Jego remont udało się przeprowadzić w ramach projektu budowy parków kieszonkowych – niewielkich, ale ładnych terenów zielonych rozsianych po najodleglejszych zakątkach miasta.

„Letni wieczór, spokojny wiatr, lekko kołyszące się srebrzysto-żółte trawy… Komu z nas nie marzył się piknik na łonie natury w takiej scenerii?”. Takimi słowami opisują Ogród Trawiasty pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, który odpowiadał za stworzenie Ogrodu. 

Kolorowy skwer powstał pomiędzy blokami w dzielnicy Prądnik Biały w północnej części miasta. Wcześniej zaniedbany teren zyskał zupełnie nową jakość. W Ogrodzie Trawiastym pojawiły się huśtawki, pergole, instrumenty muzyczne, stół piknikowy, stojaki na rowery, ławki i urządzenia do uprawiania aktywności fizycznej. Na spragnionych przygód czeka taże specjalna ścieżka edukacyjna, która została nieco ukryta wśród zieleni.

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie wypełniły Ogród Trawiasty przeróżnymi roślinami. Fani zieleni będą zachwyceni bo w Ogrodzie rosną między innymi: miłka okazała, ostnica cienkolistna, miskant chiński, rozplenica japońska, proso rózgowate, dławisz okrągłolistny czy tulipany.

Ogród Trawiasty w Krakowie


To jeden z wielu ogrodów, które w ostatnich latach udało się stworzyć w Krakowie. Wszystkie skupione są w projekcie „Ogrody Krakowian”, który zakłada utworzenie kilkudziesięciu zielonych miejsc do 2030 r. Ich powstanie to podpowiedź na zanieczyszczenie powietrza i słaby dostęp do atrakcyjnych terenów zielonych. Ogrody Krakowian mają stać się odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, zachęcając ich do wyjścia z domów i spędzenia czasu w otoczeniu kolorowych i pachnących kwiatów. Ideą parków kieszonkowych jest to, żeby mieszkańcy mogli poczuć się w nich jak w prywatnym ogrodzie.

Czytaj też: Ekologia | Zieleń | Kraków

źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie