20. NUMER MAGAZYNU WHITEMAD [PREMIERA]

Kreatywność ma wiele synonimów: pomysłowość, wynalazczość, odkrywczość… I bardzo dobrze, odmieniajmy ją przez wszystkie przypadki, bo bez niej nie byłoby whiteMAD. Jest to dla nas szczególnie ważne wydanie. To jubileuszowy, 20. numer magazynu. Nie byłoby go, gdyby nie kreatywność i zaangażowanie polskich architektów, projektantów oraz wszystkich naszych współpracowników. Nie byłoby go też, gdyby nie nasi czytelnicy! Z całego serca Wam dziękujemy!

Pierwsze strony numeru poświęcamy polskiej modzie. I to nie byle jakiej! W trzech artykułach znajdziecie kolekcje młodych, utalentowanych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. To nowa generacja projektantów, która wychodzi poza schematy i wykorzystuje modę jako manifest. Angelika Sieńko, Robert Geserick i Olga Galińska pokazują, jak wielki mają potencjał oraz przedstawiają nowe oblicze łódzkiego włókiennictwa.

Link do sklepu: kliknij TUTAJ

W dziale „Architektura” publikujemy projekty wnętrz, których wyraziste barwy są odskocznią od szarości jesieni i zimy. Znajdziecie tam opis mieszkania na warszawskim Ursusie, którego wnętrze to dzieło duetu z pracowni Houmi. Równie barwne jest mieszkanie przy Pasażu Ursynowskim w Warszawie projektu pracowni Mili Młodzi Ludzie. Energetyczna czerwień wypełnia wrocławski Riso Bar – lokal, który specjalizuje się w kuchni śródziemnomorskiej. Jego wystrój zaprojektowała pracownia CUDO:.

W tym dziale opisujemy też gdańską klinikę dentystyczną mieszczącą się w dawnym spichlerzu. Nowe życie staremu budynkowi dali projektanci z pracowni IFA Group Kamila Domachowskiego. Zdjęcie wnętrza kliniki zdobi okładkę tego numeru.

Dział „Design” to swego rodzaju podróż po sztuce. Polacy coraz chętniej kupują obrazy, rzeźby i ceramikę, których wartość będzie rosnąć. Unikalne i na sprzedaż są między innymi grafiki, które projektuje Konrad Kunc. Młody ilustrator przygotował dla nas pamiątkową ilustrację, którą widać na stronie wstępu numeru.

Wydanie zamykamy działem „Portfolio”, w którym opisujemy projekty dyplomowe młodych architektów. Niech dzieje się dobro!

Nowy numer magazynu whiteMAD możecie wygodnie zamówić z dostawą do domu lub paczkomatu w naszym sklepie klikając TUTAJ lub we wszystkich salonach sieci Empik w Polsce oraz wybranych punktach InMedio, Relay, Virgin, Discover, 1 Minute oraz Hubiz.