21. NUMER MAGAZYNU WHITEMAD [PREMIERA]

Wierzymy, że warto unikać trendów. Szybko przemijają, dają tylko chwilową radość i wymagają natychmiastowego zastąpienia. Jest to najbardziej widoczne w modzie, tylko nieco dłużej trend utrzymuje się w architekturze i dizajnie. Dlatego warto stawiać na ponadczasowe rozwiązania – w modzie szukać klasycznych i prostych krojów, w świecie dizajnu funkcjonalności, a w architekturze prostych, łatwych do aranżacji form. Właśnie taka idea przyświecała nam, wybierając tematy do 21. numeru magazynu whiteMAD. Na stronach tego wydania znajdziecie przykłady ponadczasowych projektów.

W dziale „Moda” publikujemy kolekcje autorstwa Ewy Ślusakowicz i Isabelli Matsili-Reks. To ich pierwsze kroki w świecie mody, w którym dziewczyny chcą rozwijać swoje talenty. Obie łączy pasja do projektowania oraz umiejętność tworzenia nowych rzeczy przy wykorzystaniu wyrzuconych tkanin.

Link do sklepu: kliknij TUTAJ

W dziale „Architektura” zwróćcie uwagę na nietypowy dom zbudowany w Krakowie. Jego oryginalną formę stworzył zespół INDO Architekci. Budynek wygląda jak wyjęty z krajobrazu Tokio czy Osaki. W jaki sposób wpisał się w historyczną tkankę Krakowa? Oby pozytywnie was zaskoczył.

W tym samym dziale znajdziecie kilka przykładów genialnie urządzonych mieszkań – to spora dawka inspiracji! Nie brakuje też wspomnień. Polecamy historię pałacu w Komierowie oraz mentalną wycieczkę do Bukaresztu, w którą zabiera nas Michał Szymko. Jest też kilka słów o fascynacji z pozoru brzydkimi budynkami.

W dziale „Dizajn” przedstawiamy sylwetkę Jaro Kosego, polskiego projektanta tworzącego dla topowych marek z całego świata. Publikujemy też śmiałe projekty pojemników, które przypominają nam o uniwersalnym aspekcie dizajnu. Znajdziecie tu też wywiad z Magdaleną Koźlicką. Ilustratorka w charakterystyczny dla swojej twórczości sposób przygotowała portret naszej trójki – założycieli whiteMAD – Kamila Białasa, Macieja Stacherskiego i Adama Zysa. Grafikę można zobaczyć na stronie tytułowej wydania.

Na koniec dział „Portfolio”, gdzie na przykładzie projektu dyplomowego Magdy Małygi poruszamy kwestię historycznej tożsamości Kaszub. Przeczytacie tam też wywiad z fotografem Jarosławem Balem, który świetnie uwiecznia architekturę z człowiekiem w roli głównej. Zdjęcie autorstwa Jarosława Bala zdobi okładkę tego numeru.

Dziękujemy firmie Halupczok, która jest partnerem tego wydania.

Nowy numer magazynu whiteMAD możecie wygodnie zamówić z dostawą do domu lub paczkomatu w naszym sklepie klikając TUTAJ lub we wszystkich salonach sieci Empik w Polsce oraz wybranych punktach InMedio, Relay, Virgin, Discover, 1 Minute oraz Hubiz.