55-metrowe mieszkanie nad jeziorem Ukiel w Olsztynie.

55-metrowe mieszkanie nad jeziorem Ukiel w Olsztynie.

55-metrowe mieszkanie nad jeziorem Ukiel w Olsztynie nazwane “M | 55 m2” to piękno harmonii i subtelnych form zestawionych z klasyką. Realizacja autorstwa Kai Dębskiej i Patrycji Paś-Gürtler z pracowni LoveTo design zachwyca swoją prostotą, jednocześnie nie będąc wnętrzem mdłym. Kaja i Patrycja poradziły sobie z nadaniem wnętrzu odpowiedniej dynamiki poprzez wprowadzenie detali i dekorów. Wnętrze na zdjęciach uwieczniła niezawodna Hanna Połczyńska (Kroniki Studio). 

Jak mówią same architektki, punktem wyjścia do projektowania była pogłębiona rozmowa z inwestorką, która miała jasne oczekiwania względem wnętrza, jak i samego układu funkcjonalnego.

“Aby dostosować mieszkanie do potrzeb inwestorki wprowadziłyśmy szereg zmian w układzie funkcjonalnym. W ramach projektu zrezygnowałyśmy z dodatkowego pokoju co pozwoliło nam na uzyskanie przestronnej strefy dziennej połączonej z aneksem kuchennym, wygodniej sypialni, łazienki, a także pomieszczeń techniczno-garderobianych.” – mówią architektki z pracowni LoveTo design

Ogromnym plusem zmian w układzie funkcjonalnym, na który zdecydowała się inwestorka jest uzyskanie otwartej strefy dziennej oraz wprowadzenia do wnętrza większej ilości światła dziennego. Mieszkanie położone jest blisko lasu, dzięki czemu okna w salonie oraz niewielki taras wychodzą na ostatnio rzadko spotykaną w nowym budownictwie, zieleń. Ze względu na częstą nieobecność inwestorki w kraju, zdecydowałyśmy się na niewykorzystywanie zielonych roślin w projekcie. Aby zachować harmonię oraz zintegrować wnętrze mieszkania z naturą za oknem w M|55 postawiłyśmy na materiały w kolorach ziemi: zabudowy meblowe w złamanej bieli i orzechowym drewnie oraz naturalne dodatki takie jak lniane zasłony, wełniany dywan oraz dodatki.

Kaja i Patrycja, założycielki pracowni LoveTo design


“Zależało nam na tym aby projekt był minimalistyczny, ale również przytulny. Jednym z ciekawszych rozwiązań zastosowanych w strefie dziennej jest obudowanie fragmentu ściany konstrukcyjnej prostą zabudową meblowa z regałem i lustrem. Taki zabieg pozwala na subtelne wydzielenie salonu od otwartego wiatrołapu. Wąski korytarz powiększyłyśmy optycznie poprzez zastosowanie luster wkomponowanych w panele drewnopodobne montowane do ściany. Powstały ‘kubik’ skrywa bieg klatki schodowej prowadzącej do mieszkania na piętrze. Niewielką przestrzeń pod schodami zaaranżowałyśmy na pralnię.” – dodają architektki

Jest to kolejne rozwiązanie, które sprawiło, że potencjał mieszkania został świetnie wykorzystany. Zastosowane rozwiązania funkcjonalne jak i estetyczne oraz odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe oddają indywidualność inwestorki na co dzień mieszkającej w Emiratach Arabskich. Ponadczasowe materiały oraz meble wysokiej jakości będą jej służyć przez długie lata. Nowoczesne, ale jednocześnie przytulne mieszkanie to idealna ‚oaza’ do wypoczynku podczas pobytów w Polsce.

Architektki w swoim projekcie chętnie sięgały po dobrze znane klasyki, wśród których nie zabrakło polskich akcentów. Wśród polskich mebli znajdziecie: sofę, fotel i łóżko od Nobonobo (https://nobonobo.pl/), stolik kawowy Takemehome (https://takemehome.pl), lampę od firmy Artera (https://artera.pl/), a także krzesła i stół Ton (https://www.ton.eu/). Spieki w kuchni i płytki w łazience to Fondovale, ceramika łazienkowa Roca, natomiast armatura pochodzi o Hushlab. Znalazło się też miejsce dla sztuki. W tym wypadku to rzeźba autorstwa pochodzącej z Norwegii artystyki Bente Kluge.

Jak wam się podoba 55-metrowe mieszkanie nad jeziorem Ukiel autorstwa Kai i Patrycji?

Projekt i stylizacja: Kaja Dębska i Patrycja Paś-Gürtler /  LoveTo design / http://loveto.design/
Zdjęcia: Hanna Połczyńska / kroniki / https://www.kroniki.studio/

O pracowni: 
LoveTo design – “wiele lat temu połączyła nas przyjaźń i wspólna pasja do aranżacji wnętrz, która stała się idealnym fundamentem do współpracy. Nasz duet to połączenie przemyślanej funkcjonalności i dobrego designu. Definiuje nas dążenie do precyzji w każdym calu jednocześnie zachowując indywidualność. Jesteśmy absolwentkami PJATK oraz Warszawskiego ASP. Doświadczenie zdobywałyśmy w Warszawskich biurach projektowych jednocześnie realizując autorskie projekty. Ciągle poszukujemy nowych inspiracji i pomysłów dlatego bierzemy udział w licznych targach i imprezach branżowych. Wasza satysfakcja jest dla nas najważniejsze. Współpracujemy z osobami prywatnymi jak również większymi developerami. Wykonujemy kompleksowe projekty oraz aranżacje pojedynczych pomieszczeń. Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego klienta. Nasze projekty zawsze dopasowane są do możliwości budżetowych inwestora. Współpracujemy w oparciu o umowę biznesową, która zapewnia obopólne wywiązanie się z założonych zasad współpracy i daje gwarancję jakości i terminowości. Posiadamy sprawdzone portfolio ekip wykonawczych, z którymi współpracujemy. Nie wyobrażamy sobie projektować dla Was, bez Was. Wspólnie szukamy rozwiązań, które zachwycą jakością, ale także będą funkcjonalne. Liczy się dla nas komfort pracy i wzajemne zadowolenie z podjętych działań. Każdy etap wykonujemy wspólnie, podchodząc elastycznie do pojawiających się sugestii. Efekt końcowy uważamy za udany, kiedy klient realizuje nasz projekt w całości.” – czytamy na stronie pracowni LoveTo design (http://loveto.design)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Mieszkanie | Wnętrza | Mid-century modern | Modern classic | Minimalizm | Olsztyn