Solpol, Wrocław

Architektura na ilustracjach. Nietypowe grafiki autorstwa Naomi Muras

Wśród nich kultowy Forum w Krakowie, wrocławskie Sedesowce i Solpol. Kolorowe grafiki modernistycznej architektury przygotowała Naomi Muras.

Naomi Muras jest studentką Wydziału Sztuki UP i Krakowskich Szkół Artystycznych. Jej pasją jest projektowanie z wykorzystaniem wielu kolorów. Uwielbia łączyć motywy, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Inspiracją do projektowania są dla niej spacery, najlepiej takie, podczas których podąża uliczkami miast bez specjalnego planu, odkrywając starą architekturę.

Ilustracje architektury przygotowała z potrzeby tworzenia i miłości do architektury. Przygotowanie ilustracji początkowo miało być tylko ćwiczeniem w ramach zajęć ilustracji, jednak po czasie przerodziło się w większy projekt. Autorka ilustracji postanowiła w sposób graficzny zinterpretować budynki będące perłami polskiego modernizmu. Jednak w pracach znaleźć można też przykłady postmodernizmu – tutaj główną rolę gra wrocławski Solpol.

Solpol przedstawiony został w czterech różnych stylach. Projektantka wykonała ilustracje inspirując się twórczością innych artystów.

Naomi Muras


Wybrałam Solpol, to było jeszcze przed informacjami o planowanej rozbiórce budynku. Uznałam, że jest to na tyle interesujący, ale określony przykład, który będzie dobrym wyzwaniem – mówi Naomi Muras.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o planowanej rozbiórce budynku Solpol. Nasz artykuł i fotorelację na ten temat znajdziecie klikając TUTAJ. Zamieściliśmy tam sondę, w której możecie wyrazić swoją opinię co do przyszłości budynku. Czy plan jego zburzenia jest słuszny? Wasze opinie są bardzo podzielone.

Czytaj też: Modernizm | Brutalizm | Bauhaus | Grafika | whiteMAD na Instagramie

źródło: Naomi Muras