Bliźniak w Krakowie

Bliźniak w Krakowie z wnętrzem w kolorze oliwki

Bliźniak w Krakowie, którego wnętrze zaprojektowała architektka Karolina Michałkiewicz-Kasina z pracowni Lumé design studio to harmonijna, stonowana i spójna estetycznie przestrzeń, która powstała dla młodej rodziny z dwójką dzieci. 

Przestrzeń ma ogromny wpływ, na to jak się czujemy. W tym domu nie ma miejsca na przypadkowe elementy. Subtelna baza dopełniona zostałą ciepłym kolorem oliwki, który przeplata się w niemal wszystkich pomieszczeniach. Projekt powstał dla młodej rodziny z dwójką dzieci.

Dom bliźniak w Krakowie o powierzchni 100 m2 składa się z otwartej przestrzeni na parterze oraz przestrzeni prywatnej na piętrze, gdzie znajdziemy 4 pomieszczenia. Na parterze w centrum znalazła się otwarta kuchnia, która wpisuje się w codzienny rytm życia domowników. Blaty kuchenne z konglomeratu wykonane zostały przez firmę Hoder. Fronty mebli to gładkie powierzchnie płyt MDF oraz fornir dębowy. Do tego akcent kolorystyczny w postaci ciepłej oliwki na frontach meblowych oraz ścianie.

Łazienka główna na piętrze to prawdziwa oaza wytchnienia. W łazience znalazła się strefa z prysznicem, która wykończona jest strukturalna płytką o efekcie drapowania pionowego. Poza prysznicem w łazience pojawiła się także wolnostojąca wanna oraz dwie umywalki podwieszane w blacie z białego corianu. Ogromna szafa wnękowa, ma za zadanie ukryć za swoimi drzwiami piec, boiler oraz pralnie.

O pracowni: 
Z wykształcenia i doświadczenia jestem architektem wnętrz. W projektowaniu wnętrz łączę moje doświadczenie i wiedzę z zamiłowaniem do sztuki. Najbardziej w mojej pracy lubię kontakt z ludźmi, bo każde wnętrze, które projektuję to opowieść o czyiś marzeniach. Prywatnie krakowianka i wielbicielka gór. Swoją kobiecą siłę odnalazłam będąc mamą i ta rola uczy mnie pokory. W projektowaniu wnętrz liczy się dla mnie przestrzeń, światło i detal. Jednak największą wartością w mojej pracy jest człowiek i tworzona dla niego jakościowa przestrzeń.  We wnętrzach lubię harmonię i stonowaną elegancję. Piękno widzę w prostocie, nienachalnej kolorystyce, naturalnych materiałach i rzemiośle. Uwielbiam sztukę we wnętrzach w każdej postaci. Szanuję i podziwiam ponadczasowy design. Projektuję mieszając style i  wsłuchując się w gusta oraz potrzeby klientów. Bycie architektem wnętrz to wyzwanie, ale też ogromna radość.” – czytamy na stronie  https://lumestudio.pl/ 

zdjęcia: Joanna Krowiranda / https://www.joannakrowiranda.com/

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Apartament | Ciekawostki | Dom | Kraków | whiteMAD na Instagramie