Butik 88 Concept w Gdańsku. Wnętrze zaprojektowała Marta Piasecka!

88 Concept to nowy butik na mapie Gdańska. Wnętrze zaprojektowane przez Martę Piasecką uchwyciła w obiektywie Natalia Kaczmarek (INKADR). Wnętrze powstało w ścisłej współpracy z Karoliną Dobrodziej – właścicielką 88 Concept. Butik posiada w ofercie wysokiej jakości produkty zagranicznych marek. Bardzo ważne było, aby projekt wnętrza był spójny z pełną wizją na estetykę konceptu, dlatego właścicielka była bardzo zaangażowana w proces projektowy. Współpraca była udana –  wizualizacje wnętrza w obecnej formie zostały zaakceptowane przez inwestorkę praktycznie w całości.

Wnętrze butiku miało się wyróżniać, pozostawać w pamięci i przywoływać na myśl na myśl markę 88 Concept, będąc jednak przede wszystkim przestrzenią ekspozycji sprzedawanych produktów. Udało się to osiągnąć, dzięki kontrastowi stonowanej bazy materiałowej z intensywnymi akcentami. Zamiast wprowadzenia do wnętrza wielu kolorów postawiono raczej na zróżnicowanie struktur – od tkanin boucle, przez welur, płytki ze wzorem betonu aż do błyszczącej, szkliwionej mozaiki. Największe natężenie koloru, zróżnicowanie form i struktur występuje w strefie przymierzalni, niewielkiego zaplecza oraz kamiennego kontuaru. Strefa sklepu jest znacznie spokojniejsza i pozwala skupić się na bogatej ofercie.

Lokal, w którym znajduje się butik, został wybrany ze względu na doskonałą lokalizację na Gdańskim osiedlu Garnizon, ale początkowo właścicielka miała obawy co do jego wielkości. Ważne było więc, żeby maksymalnie wykorzystać dostępny metraż zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i pod względem subiektywnego poczucia przestrzeni i “oddechu”.

88 Concept w Gdańsku / whiteMAD


Baza wnętrza to biele i odcienie szarości, które stanowią tło dla całego asortymentu. Kolorem przewodnim jest natomiast intensywny kolor bordowy kontrastujący z jasną, neutralną bazą. Charakterystyczne dla wnętrza jest połączenie pewnego rodzaju surowości z obłymi formami łuków, które zostały podkreślone poprzez zastosowanie intensywnego koloru, kontrastów oraz nieoczywistych materiałów. Elementy takie jak stół i wieszaki na ubrania zostały wykonane na zamówienie według pomysłów projektantki i inwestorki.

Ciekawostką jest, że mimo intensywnych poszukiwań nie udało się znaleźć ofercie najpopularniejszych producentów odpowiedniego odcienia fugi do mozaiki. Inwestorka metodą prób i błędów sama stworzyła idealny odcień fugi mieszając kolor czerwony, brązowy i czarny. Przyszła na budowę z gotowym “przepisem” dla wykonawców na idealne proporcje.

Jakie marki i produkty wykorzystano w realizacji?

Efektowna lampa nad stołem to jedna z ostatnich dostępnych w Polsce sztuk limitowanej kolekcji IKEA. Mozaika na ścianie od polskiej firmy Paradyż (https://www.paradyz.com/) . Przepiękny, bordowy kamień wybrany z asortymentu firmy Hermes z Gdyni. Welurowa zasłona przymierzalni z Gdańskiego salonu Dekorian Home, wybrana po długich poszukiwaniach idealnego odcienia materiału.

Metryka projektu: 

Projekt: Marta Piasecka / https://projektowanie-piasecka.com/
Nazwa projektu: 88 Concept store w Gdańsku /
Fotograf:  INKADR Natalia Kaczmarek / www.inkadr.pl
Metraż: 39 m2
Ilość pomieszczeń: 1
Rok projektu: 2023
Rok realizacji: 2023

O architektce:
Marta Piasecka, architektka, absolwentka Politechniki Gdańskiej, projektantka wnętrz z Trójmiasta, działająca online w całej Polsce i na świecie. Własną pracownię prowadzi od 2022 roku, wcześniejsze doświadczenia zdobywała w Trójmiejskich pracowniach architektury i architektury wnętrz. Największą inspiracją są dla niej użytkownicy, dlatego w swoich projektach łączy estetykę i funkcjonalność, aby tworzyć wnętrza, dające poczucie “uszytych na miarę”.

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Butik  | whiteMAD na Instagramie  |