Był zdewastowany. Mały drewniany most w Bytomiu po remoncie

Drewniany most znajduje się w Parku Mickiewicza w Bytomiu. Jeszcze niedawno był w fatalnym stanie. Teraz z odnowionej konstrukcji ponownie mogą korzystać mieszkańcy.

W sumie w Parku Mickiewicza w Bytomiu naprawiono drewniany most oraz pomost. Koszt prac wyniósł 86 tys. zł. Park Adama Mickiewicza w Bytomiu jest chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców Rozbarku, dzielnicy w Bytomiu. Kilka miesięcy temu mostek i pomost zostały zdewastowane, przez co mieszkańcy nie mogli z nich bezpiecznie korzystać.

Dzięki pracom remontowym udało się wymienić uszkodzone elementy konstrukcji, wymieniono słupki pionowe balustrad oraz część desek. Dodatkowo nowe są górne warstwy dźwigarów.

Naprawa pomostu wymagała także demontażu uszkodzonych elementów konstrukcji, wymiany belek nośnych, desek, słupków. Przy pomoście powstała nowa balustrada. Mostek i pomost przeszły także konserwację i zostały odmalowane – informuje UM Bytom.

Z mostu i pomostu można już bezpiecznie korzystać. Roboty związane z remontem zostały odebrane przez Inspektorów Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.


Park im. Adama Mickiewicza w Bytomiu założony został na początku XX wieku. Jego powierzchnia wynosi prawie 9 ha, a mieszkańcy mogą tu oglądać zróżnicowaną roślinność, w tym między innymi: topole włoskie, wierzby białe, brzozy, klony zwyczajne, ale także roślinność wodna. Południowo-zachodnią granicę parku stanowi koryto Potoku Granicznego, będącego dopływem rzeki Bytomki.

źródło: UM Bytom

Czytaj też: Bytom | Meble miejskie | Place, Skwery, Parki  | Drewno | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły