Tubądzin kolekcja Gleam
Aran Gleam

Ceramika Tubądzin z nową kolekcją od Macieja Zienia, oto Gleam

Kolekcja Tubądzin Gleam doskonale odpowiada karnawałowemu przepychowi, który z powodzeniem może zagościć na ścianach nawet małych łazienek. To najnowsza odsłona współpracy marki z projektantem Maciejem Zieniem.

Kolekcja Tubądzin GLEAM to trzecia z czterech łazienkowych nowości Macieja Zienia w formacie 33 x 90 cm. Odnaleźć w niej można elegancki przepych, jest bowiem inspirowana białym marmurem Panda White, wydobywanym w Indiach, który charakteryzuje mocne, czarne użylenie. Maciej Zień zaproponował jednak łagodniejszą wariację na temat tego pięknego kamienia. Wzory płytki ściennej mają o wiele bardziej rozmyte żyłki, przypominają chmury, które – niczym po niebie – płyną przez elegancką, białą taflę płytki. 

Kolekcja GLEAM od Macieja Zienia to zdecydowanie haute couture w branży płytek ceramicznych – pełna przepychu, złota, czerni, bieli i połyskującej elegancji. Samo słowo „gleam” po angielsku oznacza zarówno poświatę jak i połysk, blask. W tej kolekcji projektant powraca do swoich wielkoformatowych płytek w kontrastującym czarnym kolorze, zestawiając białe, połyskujące płytki ścienne GLEAM (z użyleniem, bądź bez) z płytkami BLACK PULPIS, będącymi częścią popularnej linii GRAND BEAUTY. Czarna płytka gresowa z delikatnymi, ale wyrazistymi białymi żyłkami, zestawiona może być w różnych wariantach z kolekcją Tubądzin GLEAM. Jeśli połączymy ją z płytką podstawową oraz połyskującymi listwami BLACK PULPIS 1 lub 2, to można otrzymać kontrastowy, czarno-biały efekt wykwintnej elegancji, która obroni się nawet w pałacowych wnętrzach. 

Tubądzin Gleam
Aran Gleam Mid

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.  Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.  

Psst. Jesteście zastanawiacie się, jak powstają płytki Ceramiki Tubądzin? Ciekawość zaprowadziła nas do nowego zakładu produkcyjnego marki w Sieradzu. Relację z wyjazdu znajdziecie w tym artykule.

źródło: materiały prasowe