Cienki blat do kuchni. Który wybrać? Polecamy dwa

Blat w kuchni jest elementem strategicznym. Jest najintensywniej użytkowany każdego dnia, dlatego powinien charakteryzować się dużą trwałością i odpornością na różne czynniki, w tym zarysowania czy wysokie temperatury. Czy cienki blat (taki, który ma zalewie kilkanaście mm grubości) sprosta temu zadaniu? Podpowiadamy dwa naprawdę ciekawe rozwiązania.

Cienkie blaty to niezwykle interesujący dodatek do nowoczesnej aranżacji kuchni. Subtelny, będący raczej dopełnieniem niż elementem przewodnim. To także alternatywa dla znanych już materiałów jak spieki kwarcowe, kamień czy konglomeraty. Szczególnie blaty kompaktowe tworzą dla nich mocną konkurencję, ponieważ łączą wszystkie najlepsze cechy wymienionych wcześniej materiałów. Są odporne, ale jednocześnie zachwycają urodą, są do złudzenia podobne do kamiennych blatów.

Wybierając blat do kuchni należy jednak pamiętać, że ważna jest nie tylko jego stylistyka. W kuchni na blacie zwykle dużo się dzieje, przez co jest on narażony na kontakt z wilgocią oraz wodą, na zarysowania, na uderzenia, a do tego wszystkiego na działanie różnego rodzaju detergentów. A chcemy przecież, aby blat, który wybierzemy do swojej wymarzonej kuchni, przez lata prezentował się pięknie. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej! Jednak musimy wybrać produkt, który jest odporny na wszystkie wymienione wyżej czynniki. Takie blaty oferuje firma Pfleiderer. W ofercie producenta oprócz blatów laminowanych o standardowej grubości np. 38 mm, znajdziemy również cieszące się dziś dużą popularnością blaty cienkie.

Ultracienkie, ultrawytrzymałe

Nowością w ofercie Pfleiderer, która szybko zdobyła uznanie inwestorów i architektów wnętrz, są ultracienkie blaty UltraFit. To produkt, który idealnie wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie i pasuje do nowoczesnych wnętrz, w których liczy się lekkość i subtelność zastosowanych materiałów. Jakie są jego cechy szczególne? Rdzeniem blatów UltraFit jest niezwykle wytrzymała, wilgocioodporna płyta konstrukcyjna, stosowana w budownictwie, jest więc bardziej odporna na zginanie niż standardowa płyta tej samej grubości. Blaty UltraFit mają jedynie 13 mm grubości i dostępne są w 12 modnych dekorach, wśród których do wyboru mamy niezwykle realistyczne imitacje kamienia, betonu, drewna, ale również dekory jednobarwne w ponadczasowych odcieniach. Oprócz starannie wyselekcjonowanych dekorów, w kolekcji blatów UltraFit znajdziemy również intrygującą strukturę Urban, imitującą stiuk, która nadaje powierzchniom industrialnego charakteru.


Estetyka i trwałość

W ofercie Pfleiderer znajdziemy również blaty kompaktowe, które stanowią ciekawą alternatywę dla naturalnego kamienia, spieków kwarcowych czy konglomeratów. Blaty Duropal Compact firmy Pfleiderer wykonane są z najwyższej jakości wytrzymałego, litego laminatu wysokociśnieniowego. Są całkowicie odporne na działanie wody, możemy więc w kuchni zamontować w nich podwieszany zlew. Blaty Duropal Compact mają jedynie 12 mm grubości, a do wyboru mamy dekory inspirowane ponadczasowymi wzorami betonu, kamienia (w tym aż trzy imitacje marmuru) oraz dekory jednobarwne. Ponadto blaty Duropal Compact dostępne są w niezwykle modnej, głęboko matowej strukturze Xtreme Plus, która zapobiega powstawaniu na powierzchni śladów palców. Ciekawostką jest również to, że blaty kompaktowe nie wymagają stosowania obrzeży, a na ich krawędziach można wykonać efektowny grawer. To zdecydowanie propozycja dla wymagających inwestorów, dla których liczy się estetyka materiałów wykończeniowych na najwyższym poziomie.

Warto wiedzieć, że cienkie blaty produkowane przez firmę Pfleiderer – zarówno UltraFit, jak i Duropal Compact mają niezwykle szerokie zastosowanie. Sprawdzą się nie tylko jako blat w kuchni, ale mogą posłużyć również jako blat stołu, fronty mebli czy ścianka przyblatowa. To także doskonała propozycja na wyspy kuchenne – blat i obudowa wyspy w jednym dekorze? Z cienkimi blatami Pfleiderer jest to jak najbardziej możliwe.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat cienkich blatów? Szczegółowe informacje znajdziesz: Blaty UltraFit TUTAJ, a Blaty Duropal Compact TUTAJ.

źródło: Pfleiderer

Czytaj też: Kuchnia | Wnętrza | Detal | Minimalizm | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.