Czarne klamki do drzwi – do jakich wnętrz pasują?

Na temat tego, jak ważny jest wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych, napisano już wiele. Często pomija się jednak tak istotny detal, jak klamki do drzwi. Są one nie tylko funkcjonalnym elementem, ale także dekoracją. Nic więc dziwnego, że powinny uzupełniać całą aranżację pomieszczenia i wpisywać się w wybrany przez Ciebie architektoniczny trend. Sprawdźmy więc, w jakich aranżacjach sprawdzą się czarne klamki i do jakich drzwi wewnętrznych pasują.

Kolor drzwi wewnętrznych – na co zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi wewnętrzne, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich styl, materiał i fakturę, ale także na kolor skrzydła. Powinien on komponować się przede wszystkim z kolorem ścian i podłóg w mieszkaniu. Np. do jasnego, skandynawskiego salonu lepiej pasują drzwi wewnętrzne białe lub modele w kolorze jasnego drewna niż drzwi ciemnobrązowe.

Jeśli idzie o klamki do drzwi, tutaj masz większą dowolność. Jednak warto pamiętać o spójności stylu i dobierać klamki korespondujące z innymi dodatkami w konkretnej przestrzeni. Czarny kolor klamek ze względu na swoją uniwersalność pasuje do naprawdę wielu aranżacji. Sprawdźmy jednak, w jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej.

Czarne klamki w minimalistycznym wnętrzu

Czarny to kolor, który świetnie odnajduje się w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach. Jego głęboka, mocna barwa idealnie współgra zarówno ze stylem skandynawskim, jak i nowoczesnymi minimalistycznymi wnętrzami. Czarne klamki wprowadzają do tych wnętrz nutkę surowości i industrialnego charakteru.

Komfort.pl

W minimalistycznej aranżacji klamki w ciemnym kolorze pięknie skontrastują z drzwiami białymi lub jasnoszarymi. Klamki czarne wykorzystasz w takiej aranżacji jako kontrapunkt dla jasnego tła drzwi. Doskonale prezentują się także na tle drzwi przeszklonych. Pamiętaj jednak, że czarne klamki powinny korespondować z kolorem innych dodatków w pomieszczeniu, np. czarnych lamp, nóżek meblowych czy innych dodatków.

Czarne klamki do drzwi loftowych

Czarny to zdecydowanie kolor numer jeden w przypadku klamek do loftowych drzwi. Ten mocny odcień idealnie współgra z surowym, industrialnym charakterem tych wnętrz. Czarne klamki i zawiasy świetnie podkreślą surowy styl drzwi o powierzchni imitującej beton lub stal. Charakterystyczne dla stylu loft połączenie to także drzwi imitujące jasne naturalne drewno i czarne klamki.

Klamki w ciemnym kolorze wprowadzą nutkę industrialnego szyku do minimalistycznej przestrzeni. Rewelacyjnie skomponują się z ceglanymi ścianami, betonową posadzką i surowymi meblami. Czarne klamki są niemal obowiązkowym elementem we wnętrzach loftowych i industrialnych. Pasują do nich idealnie!

Komfort.pl

Czarne klamki we wnętrzu glamour

Ze stylem glamour kojarzą się zwykle dodatki w metalicznych kolorach: złote, srebrne lub miedziane. W takich przestrzeniach doskonale sprawdzą się jednak także eleganckie czarne klamki. Zamiast charakterystycznych dla minimalistycznych i loftowych aranżacji prostych klamek postaw na modele o nieco bardziej dekoracyjnym designie. Ciekawa propozycja to na przykład klamki okrągłe lub klamki o fantazyjnych kształtach imitujące kutą stal.

Ten mocny kolor w aranżacjach glamour wspaniale współgra z ciemnymi frontami meblowymi, dodając całości szyku i elegancji. Możesz pójść nawet o krok dalej i postawić na czarne klamki ozdobione kryształkami. Są one idealnym dopełnieniem drzwi w takim wystroju. Ten kontrast dodaje luksusowej aranżacji głębi i tajemniczości.

Czarne klamki to ponadczasowy wybór pasujący do różnorodnych aranżacji. Trzy przedstawione powyżej opcje to tylko część wnętrz, w których z powodzeniem wykorzystasz czarne klamki. Sprawdzą się zarówno w minimalistycznych wnętrzach scandi i loftach, jak i w luksusowych przestrzeniach glamour. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po czarne klamki w klasycznych aranżacjach. Wystarczy pamiętać o dopasowaniu klamek do innych dekoracji i dodatków w pomieszczeniu. Dzięki swojej uniwersalnej, głębokiej barwie wkomponują się w różne wnętrza, dodając im szyku i charakteru.

Artykuł sponsorowany

Komfort.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły