Drewno i pastelowe barwy. Zaglądamy do mieszkania w Krakowie!

Drewno i pastelowe barwy – tak w skrócie można określić mieszkanie w Krakowie, które zaprojektowała Magdalena Gajda razem ze swoim zespołem. To wnętrze, które zaprasza do odpoczynku i relaksu. 

Niepowtarzalnego charakteru nadaje temu wnętrzu dąb, z którego została wykonana podłoga, stół, krzesła oraz stolik kawowy w salonie. Stół i stolik kawowy zostały wykonane przez polsko-włoską manufakturę mebli drewnianych Nudo Design. Dębowe elementy podkreślają ciepły zielony kolor zabudowy kuchennej. Natomiast wyspa oddziela część kuchenną od salonu. Nie została ona zabudowana, aby nadać jej lekkości. To także dodatkowe miejsce do przechowywania, które może pełnić rolę, np. biblioteczki.

Krzesła z akcentem w kolorze intensywnie malinowym oraz kinkiet, umieszczony w salonie przy sofie, nadają wnętrzu wyrazistości. Podświetlana witryna umieszczona w salonie to nie tylko miejsce do przechowywania, ale także dodatkowe oświetlenie. Jej ozdobą jest ryflowane szkło.

Aranżacja łazienki nawiązuje do wody. Część prysznicowa łazienki została wyłożona bardzo małymi, delikatnie mieniącymi się płytkami, które dają efekt padającego deszczu. Natomiast na ścianie za toaletą możemy zobaczyć frezowaną ceramikę. Ten motyw pojawia się również na szafce pod umywalką.

Magdalena Gajda, założycielka pracowni Gaja Architektura Wnętrz

W holu uwagę przyciągają konsola wykonana z forniru, która również jest częściowo frezowana oraz lustro w brązowym odcieniu. – Ta gra tekstur nadaje wnętrzu spójności i wyjątkowego charakteru. Dlatego tworząc każdy koncept, szczególną uwagę zwracamy na materiały, które będą używane do wykończenia mieszkania  – wyjaśnia Magdalena Gajda, założycielka pracowni Gaja Architektura Wnętrz, dodając że jednym z pierwszych etapów pracy nad koncepcją wnętrza jest przygotowanie moodboardu, czyli zestawienia materiałów, które wykorzystamy w projekcie. – Pierwszy krok to rozmowa z klientami o ich potrzebach i wizjach wnętrza, następnie gromadzimy inspiracje. Kolejny obszar działań to przygotowanie katalogu materiałów, które prezentujemy klientom na spotkaniu. Dopiero trzecim krokiem jest przygotowanie projektu – tłumaczy Magdalena Gajda. Taki sposób pracy z wynika ze szczególnej dbałości o spełnienie oczekiwań klientów oraz indywidualny charakter mieszkania lub domu.

O pracowni:
Gaja Architektura Wnętrz – “wiem, że we współpracy z klientem najważniejsze jest wzajemne zaufanie. Dlatego pracę nad nowym projektem zaczynam od budowania relacji i poznania potrzeb osoby, która powierza mi swoją przestrzeń do aranżacji. Wnętrze mieszkania lub domu powinno harmonijnie współgrać z wnętrzem jego mieszkańców oraz odpowiadać na ich potrzeby, dlatego do każdego projektu podchodzę z empatią i wrażliwością. Mam wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz. Pracuję z profesjonalnym zespołem architektów oraz wykonawców, wskutek tego mogę zaoferować gotowe projekty domów do zakupienia. Są to domy o powierzchni 70m2, które nie wymagają pozwolenia na budowę. Wkrótce będą dostępne w moim sklepie.” – czytamy na stronie Gaja Architektura Wnętrz / https://gajadesign.pl/

źródło: Gaja Architektura Wnętrz / https://gajadesign.pl / facebook.com/GajaArchitekturaWnetrz instagram.com/gaja_architekturawnetrz
zdjęcia: Oni Studio / https://oni.com.pl/ 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Mieszkanie | Apartament | Kraków | Wnętrza