Eklektyczny dom pod Wrześnią. Mieszka tu pięcioosobowa rodzina

Projekt tego wnętrza powstał w pracowni Razoo Architekci. Eklektyczny dom zbudowany został pod Wrześnią. To licząca 250 m kw. przestrzeń, w której królują mocne kolory i dodatki. Umiejętnie zestawione tworzą wspólną historię.

Projekt wnętrza domu powstał dla rodziny z trójką córek. Już od samego początku współpraca architektów zapowiadała się obiecująco.

Bardzo długo szukałam architektów, którzy będą tworzyć projekty w moim stylu. W momencie, gdy trafiłam na Państwa stronę, od razu zakochałam się we wnętrzach, które tworzycie. Chciałabym, żeby pracownia Razoo stworzyła dom moich marzeń – to były pierwsze słowa, które do architektów skierowała właścicielka budynku.

Dom, którego wnętrze mieli zaprojektować jest w stylu nowoczesnej stodoły. Właścicielka chciała, aby w środku pojawiły się elementy, które będą nawiązywać do stylu industrialnego z elementami vintage. Przedmioty te miały się znajdować w pobliżu dzieł sztuki – to obrazy, głównie abstrakcja.

Z ciekawością zaczęliśmy tę przygodę projektową. Założenia były jasne, klarowne. Dom ma być przestrzenią dla konkretnej rodziny, miejsce do wypoczynku, ale też realizacji pasji – wspomina Ania Szefler z Razoo Architekci.

Właścicielka uwielbia przyrodę, prace w ogrodzie, ale też w kuchni, gdzie piecze słodkości. Również pan domu lubi ogrodnictwo i dodatkowo jest fanem muzyki. Oboje uwielbiają gwarne życie rodzinne i spędzanie czasu z trójką córek. W efekcie powstała przestrzeń, która sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu. Parter jest jak jedna wielka strefa dzienna i składa się z salonu oraz otwartej kuchni. W tej części ustawiono duży stół i sofę Olta, która pomieści wszystkich domowników. W projekcie wykorzystano produkty marki Bujnie (kwietniki stojące i wiszące), Panpufa (narzuty) oraz obrazy Jerzego Zajączkowskiego. Duże okna na parterze sprawiają, że domownicy mogą się cieszyć pięknym widokiem na pobliską zieleń i staw. Z kolei za drewnianą, ozdobną ścianą ukryto przestrzeń dla gości – to mała sypialnia z łazienką. Powstała też osobna przestrzeń nad garażem, gdzie właściciel może oddawać się swojej pasji “dj-owania”.


Strefa prywatna powstała na piętrze. To kameralna przestrzeń, w której każda z córek ma swój pokój, który odzwierciedla różnorodne zainteresowania. Dziewczynki mają wspólną łazienkę utrzymaną w biało-różowych tonacjach.

Główna sypialnia rodziców ma otwartą łazienkę i wydzieloną garderobę. Wszyscy domownicy mogą się spotkać w korytarzu, gdzie powstała strefa z biblioteczką i siedziskami.

Wnętrze wyróżniają wyraziste dodatki. Materiały, którymi ozdobiono przestrzeń są dwuwarstwowe, to znaczy prosta, wręcz surowa baza z drewna, betonu i stali została zestawiona z warstwą uzupełniającą i kontrastującą. To mocne akcenty kolorystyczne takie jak tapeta czy niektóre meble dzieci, wyoblenia i miękkie formy.

fot. Migdał Studio

projekt: Razoo Architekci (www.razoo.pl)

Czytaj też: Dom | Wnętrza | Eklektyzm | Detal | Drewno | whiteMAD na Instagramie