Jak dzieło sztuki. Krzesło Poodle zaprojektował Mati Sipiora

Są urocze, a ich forma przypomina przystrzyżonego pudla. Poodle to stalowy obiekt o funkcji krzesła z tapicerowanym siedziskiem. Jego projekt przygotował Mati Sipiora.

Projekt Poodle stanowi zapowiedź stworzenia większej serii. Mati Sipiora pracuje nad całą kolekcją o nazwie Futuroom, która jest jednocześnie debiutem i manifestem twórcy.

Stylistyka retrofuturystyczna emanuje z formy mebla. Poodle zdaje się mieć swoją osobowość, a jego styl jest bardzo charakterystyczny. Z jednej strony osobliwy, a z drugiej niezwykle oryginalny. Jest to “weirdo” design w najlepszej odsłonie, stylu który definiuje twórczo Matiego Sipiorę.

Mebel powstał w kilku wersjach kolorystycznych. Jeden z wariantów jest cały biały, drugi totalnie czarny, trzeci srebrny – metaliczny z turkusowym siedziskiem a czwarty również metaliczny, ale z siedziskiem o miodowym odcieniu. Mimo odważnej formy krzesła są eleganckie, a zestawione razem świetnie wyglądają.


Poodle można zaliczyć z jednej strony jako design, ale ma on też dużo ze sztuki. Mebel z powodzeniem mógłby stanąć w galeriach sztuki nowoczesnej na całym świecie. Całą kolekcję Futuroom zobaczymy już wkrótce.

PS wcześniej pokazywaliśmy inny projekt Matiego Sipiory. To maleńka hulajnoga Supersonic, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Nasz artykuł o hulajnodze znajdziecie klikając TUTAJ.

projekt: Mati Sipiora (www | IG)

zdjęcia: Aleksandra Hojczyk

Czytaj też: Meble | Detal | Metal | Minimalizm | Polscy projektanciwhiteMAD na Instagramie