Jest blisko lasu. Zaglądamy do domu pod Warszawą

Wnętrze domu pod Warszawą zaprojektowali Monika i Adam Bronikowscy, którzy prowadzą pracownię Hola Design. W nowoczesnym domu z tradycyjnym, dwuspadowym dachem udało im się stworzyć przytulną przestrzeń, którą wypełnia nowoczesny design.

Scenerią, w której powstał ten nowoczesny i komfortowy dom, jest cicha gęstwina lasu pod Warszawą. Najważniejszym pomieszczeniem i zarazem sercem rodzinnego azylu stała się przestronna i pełna światła część dzienna, połączona z kuchnią. To tutaj domownicy spędzają większość wolnego czasu i spotykają się na wspólnych posiłkach. Wnętrza otwierają się widokowo na starodrzew i urokliwy ogród. Natura jest tu na wyciągnięcie ręki i działa kojąco o każdej porze roku.

Harmonijny dialog wnętrz z otoczeniem projektanci Hola Design osiągnęli dzięki subtelnym zestawieniom kolorystycznym. W stonowanej palecie barw: bieli, delikatnym beżu oraz głębokim brązie, odbija się duch minimalizmu. Gładka płaszczyzna obudowy ściany kominkowej, wykonanej z jasnego spieku i jednolita dębowa podłoga wprowadzają do wnętrza poczucie spokoju. To idealne tło dla wyjątkowych elementów designu.

Istotną rolę przypisaliśmy też światłu. Od wejścia można zaobserwować grę światła sztucznego z dziennym, które wpada przez przestronne przeszklenia. Lampy dają nie tylko jasność funkcjonalną, ale też budują atmosferę i nadają charakter pomieszczeniu, na czym szczególnie zależało inwestorom. Unikatowe wzornictwo i precyzja wykonania sprawia, że wybrane do wnętrz włoskie lampy same w sobie stają się elementem dekoracyjnym, biżuteryjnym dodatkiem, który przyciąga uwagę – mówią właściciele pracowni Hola Design Monika i Adam Bronikowscy.

We wnętrzach dostrzec można eleganckie i wysokiej jakości materiały. Jasne, drewniane forniry w kuchni stanowią neutralne tło dla kamiennego blatu, w łazience zaś wprowadzają upragnione w domowej przestrzeni ciepło. Szary spiek kwarcowy w towarzystwie drewna odzwierciedla bliskość z naturą. Bujne zasłony chronią przestrzenie sypialni przed mocnym, południowym słońcem i są subtelnym akcentem dekoracyjnym. Staranne dobrane faktury materiałów i naturalne tkaniny tworzą bardzo przytulne wnętrze. Większość ustawionych tu mebli zostało wykonanych specjalnie z myślą o tym projekcie. Łóżko w sypialni z tapicerką z naturalnej skóry w matowym wykończeniu to projekt Hola Design.


Warto wspomnieć jeszcze o tym, co nie jest widoczne gołym okiem. To rozwiązania inteligentnego domu, które poprawiają wygodę i funkcjonalność korzystania z budynku. Smart home obejmuje w tej realizacji: ustawienia scen świetlnych, regulację ogrzewania i wentylacji, sterowanie przesłonami okiennymi oraz system alarmowy. Elementy te projektanci umiejętnie wkomponowali w spójność minimalistycznej aranżacji, zapewniając zarówno efektywność, jak i elegancję.

Schowany w otulinie lasu dom, to miejsce, gdzie natura i design trwają w doskonałej symbiozie, tworząc oryginalne wnętrze. Zostało ono docenione nie tylko przez jego mieszkańców, ale też międzynarodowe jury prestiżowego plebiscytu European Property Awards 2023 w kategorii Residential Interior – Private Residence. Gratulujemy!

O pracowni:

Hola Design jest polską pracownią projektową działającą na rynku krajowym i zagranicznym, członkiem i partnerem międzynarodowych stowarzyszeń branżowych. Zespół pracowni tworzą projektanci i architekci wnętrz oraz specjaliści w zakresie obsługi inwestycji. W portfolio pracowni są setki zrealizowanych projektów i wyróżnienia w krajowych i zagranicznych konkursach projektowych.  – Cyklicznie podnosimy nasze kompetencje uczestnicząc w szkoleniach i imprezach targowych w kraju i za granicą. Uczestniczymy w roli jurorów w konkursach branżowych, dzielimy się naszą widzą na łamach prasy, telewizji i w ramach publikacji elektronicznych – mówi zespół Hola Design.

projekt: Monika i Adam Bronikowscy – Hola Design (www.hola-design.pl)

fot. Yassen Hristov

Czytaj też: Dom | Warszawa | Styl Japandi | Minimalizm | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie