Jest kolorowa! Nowa identyfikacja wizualna Gminy Potęgowo

Potęgowo to gmina w północnej Polsce, która inwestuje w odnawialne źródła energii i nowe technologie. Kierunek rozwoju gminy ma podkreślać nowa identyfikacja wizualna, którą stworzyli projektanci Rio Creativo.

Nowa identyfikacja wizualna jest mocna w wyrazie. Projektanci chcieli, by wyrażała siłę, potencjał i innowacyjność Potęgowa. Energia, która jest charakterystyczna nie tylko dla władz, ale też mieszkańców i inwestorów ma zarażać innych.

Gmina Potęgowo słynie z największej ilości energii elektrycznej wytwarzanej z OZE w Polsce oraz biogazowni, która daje mieszkańcom najtańsze ciepło w kraju. Udało się to osiągnąć dzięki inwestowaniu w proekologiczne rozwiązania.

Pierwszym krokiem w procesie tworzenia nowej marki było głębokie zrozumienie wyróżników i wartości Gminy. Pogłębione wywiady, a także warsztaty strategiczne, w których uczestniczyły nie tylko władze, ale również przedstawiciele biznesu, instytucji gminnych i sołectw upewniły nas, że to miejsce z ogromną świadomością potencjału, który chce komunikować. Wszak Potęgowo, to Potęga możliwości – tłumaczy zespół Rio Creativo.

Opracowano hasła, na których oparto całą komunikację. Projektanci oparli komunikację na DNA Potęgowa, w którym uwzględnili: pionierstwo, innowację, odwagę, otwartość, inspirację i pozytywne nastawienie. Cechy te funkcjonują na wielu poziomach, również wśród mieszkańców.

Powstałe logo pokazuje nie tylko siłę, ale też rozwój, postęp i inspiracje gminy. Powstała identyfikacja wizualna jest odważna, wyróżnia się w obszarze komunikacji innych jednostek samorządowych w Polsce. Wyrazisty sygnet pokazuje nie tylko moc, ale również rozwój. Projektanci zaproponowali odważną kolorystykę, nietypową, jak z barwnych internetowych banerów.


Przy komponowaniu palety braliśmy pod uwagę obszar on-line, bo tam skupia się również duża część komunikacji gminnej. Mnogość proponowanych rozwiązań graficznych sprawia, że możliwość rozwoju marki pod kątem wizualnym jest niemal nieograniczona – tłumaczą autorzy koncepcji.

Wcześniej pisaliśmy o innych graficznych realizacjach zespołu Rio Creativo. To między innymi identyfikacja wizualna Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku (CZYTAJ TUTAJ).

źródło: Rio Creativo

Czytaj też: Identyfikacja wizualna | Minimalizm | Ciekawostki | Detal | Grafika | whiteMAD na Instagramie