Jest nietypowa. Burgerownia ze schodkowym dachem w Kuwejcie

Nowy projekt kuwejcko-portugalskich architektów z TAEP/AAP to świeże podejście do restauracji fastfoodowych. Estetyczna burgerownia BBT Hilltop zlokalizowana w dzielnicy biznesowej Kuwejtu na parterze oferuje szybki posiłek, zaś na dachu funkcjonalną przestrzeń widowiskowa. Spójne barwy i formy wyróżniają budynek na tle innych restauracji tego typu.

Cel, jaki przyświecał projektantom z TAEP/AAP to wielofunkcyjne wykorzystanie atrakcyjnej przestrzeni. Dlatego też od razu w oczy rzuca się schodkowy taras zlokalizowany na dachu restauracji. Jest to przestrzeń wielofunkcyjna, która można wynająć pod imprezy, pokazy filmów, a pomiędzy wydarzeniami dach to miejsce odpoczynku. To jedna z nielicznych przestrzeni dla wydarzeń i odpoczynku w zapracowanym centrum.

Na korzyść restauracji gra także jej położenie. Dzielnica Sharq w Kuwejcie to historyczne centrum stolicy kraju oraz ośrodek biznesu. Stojąc na dachu restauracji, można więc podziwiać nowoczesną miejską panoramę stolicy. Ewentualnie, w ramach zabawy, można zjechać po żółtej zjeżdżalni, którą zamontowano wzdłuż pochyłości dachu. Oczywiście jest to opcja dla dzieci, służąca jako plac zabaw…


Od razu w oczy rzuca się spójna kolorystyka budynku. Dominuje biel z intensywnymi czerwonymi akcentami. Parę elementów takich jak okienka do zamawiania i odbioru jedzenia podkreślono kolorem żółtym. Wewnątrz kolorystyka zachowuję swoją spójność. Na górę prowadzą w pełni czerwone, spiralne schody. Na dachu parasolki i stoliki również biją czerwienią w odróżnieniu od białej schodkowej podłogi. W górnym skraju tarasu znajdują się czerwone kontenery z ubraniami i gadżetami restauracji. Taki dobór barw jest częścią kształtowania widoczności marki Best Burger in Town.

Spójność projektu i funkcjonalność zostały docenione nie tylko przez branżę architektoniczną, ale także samych klientów. Estetyczna burgerownia zbiera bardzo dobre oceny, a ruch jest spory. To podejście do restauracji fastfoodowych tworzy pogodną i odprężającą atmosferę w lokalu. Dzięki tym wszystkim cechom restauracja Best Burger in Town Hilltop jest wyróżniającym się miejscem na mapie biznesowej dzielnicy Kuwejtu.

Zdjęcia: Fernando Guerra

Źródło: TAEP/AAP

Czytaj też: Architektura | Restauracja  | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie