Jest skromne i nowoczesne. Wnętrze kancelarii notarialnej w Opolu

Ma 85 m kw. Wnętrze kancelarii notarialnej w Opolu zaprojektowali Patrycja Śliż i Jakub Flisiak z pracowni The Wall Architektura. Architekci unikali typowych dla wnętrz kancelarii stylistycznych rozwiązań. W efekcie powstało wnętrze, które jest eleganckie, ale z nutą uśmiechu.

Inwestorki, dwie panie notariusz chciały, aby wnętrze ich kancelarii wyglądało oryginalnie, ale bez powielania standardowych zabiegów. Pojawił się pomysł, aby zastosować kolor różowy i wyraziste meble w poczekalni (sofa i krzesła). Po zaakceptowaniu tego pomysłu projektanci zaczęli konsekwentnie projektować kolejne pomieszczenia.

Kancelaria znajduje się w starej kamienicy, w pobliżu placu Daszyńskiego w Opolu. Lokal choć stary, został dostosowany do pełnienia nowej funkcji. Projektanci wyburzyli ściankę, aby stworzyć dużą recepcję z poczekalnią. Nie ingerowali jednak w pozostały układ pomieszczeń. W ten sposób w starych pomieszczeniach urządzono pokój biurowy, dwa gabinety oraz wc.

Nie chcieliśmy zamurować przejścia między gabinetami, dlatego postanowiliśmy wstawić w tym miejscu przeszklenie z ryflowanego szkła w czarnej ramie – mówią autorzy projektu.

Chcąc nawiązać do klimatu kamienicy wprowadzili pół okrągłe zakończenia na zabudowach stolarskich. Lada frontu recepcji została wykonana z ryflowanych elementów w kolorze brudnego różu, tuż nad nią wiszą dwie metalowe lampy. Nie brakuje tu sprytnych rozwiązań.


W zabudowie stolarskiej znajdującej się za ladą oprócz miejsca na dokumenty zaprojektowaliśmy miejsce na drukarkę – tak, by była schowana przed klientem i jednocześnie pracownicy mieli do niej łatwy dostęp – dodają autorzy projektu.

Kolor różowy konsekwentnie pojawia się też w innych pomieszczeniach, w gabinetach w formie akcentu – delikatny różowy pasek pojawił się pod sufitem i ciągnie się wzdłuż wszystkich ścian przenikając na zasłony.

_

Architekci o pracowni The Wall Architektura:

Jesteśmy mała pracownią – stawiamy nie na ilość zleceń a jakość uczestnicząc osobiście przy każdym projekcie na każdym jego etapie. Projektujemy zarówno przestrzenie prywatne jak i publiczne. Śledzimy trendy jednak nie podążamy za nimi na ślepo – najważniejsze są potrzeby i odczucia inwestorów. Staramy się projektować przestrzenie ponadczasowe ale nieoczywiste. Dużą wagę przykładamy do prostoty, funkcjonalności i konsekwencji materiałowej.

projekt: The Wall Architektura – Patrycja Śliż. Jakub Flisiak

zdjęcia: Magdalena Łojewska Vey photographya

Czytaj też: Wnętrza | Biuro | Minimalizm | Detal | Meble | whiteMAD na Instagramie