Kamienica przy ul. Wschodniej 45 w Łodzi znów cieszy oko.

Kamienica przy ul. Wschodniej 45 w Łodzi znów cieszy oko.

Kamienica przy ul. Wschodniej 45 to kolejna z wielu kamienic, które w ostatnich latach przeszły gruntowne remonty. Majestatyczny obok w centrum miasta przez lata straszył pękającą elewacją, powybijanymi oknami, czy siatkami, które zabezpieczały zdewastowane gzymsy i ozdoby elewacji. 

Kamienica przy ul. Wschodniej 45 została gruntownie wyremontowana i podłączona do centralnego ogrzewania. Mieszkania zostały wyposażone w kuchnie lub aneksy kuchenne. Łazienki mają wanny lub prysznice, ubikację oraz kompletny zestaw baterii. Przy ul. Wschodniej 45 powstał też nowy pasaż, który prowadzi prosto na ul. Piotrkowską. To świetna wiadomość, bowiem dzięki tworzeniu tego typu pasaży, miasto staje się jeszcze bardziej żywe, a dodatkowa przestrzeń staje się elementem miastotwórczym.

“Gruntownemu remontowi poddano instalacje – elektryczną, wodną oraz gazową. Nowinką dla mieszkańców i użytkowników będzie dostęp do sieci światłowodowej, a dla ptaków – budki lęgowe zamontowane w specjalnie do tego przewidzianych miejscach” – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.


Do wykonania zostały ostatnie prace. Robotników można spotkać w prześwicie bramowym oraz w części mieszkań. Trwają też nasadzenia – na podwórku pojawiają się drzewa, krzewy i trawniki. W kamienicy jest w sumie 48 mieszkań komunalnych, 1 mieszkanie chronione, 12 lokali usługowych na wynajem i 4 pracownie twórcze.

Warto przypomnieć, że Łódź zmienia się nie do poznania. Ostatnimi laty dziesiątki kamienic, ulic, skwerów, czy pasaży poddanych zostało rewitalizacji, remontom i modernizacjom, czemu towarzyszą inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną, których Łódź w swojej historii jeszcze nie widziała. Trzymamy mocno kciuki, bowiem Łódź to miasto z gigantycznym potencjałem, który w pewnym momencie został zatracony. Teraz miasto ratuje to co zostało. I słusznie!

Projekt pn. “Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic” realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Chcesz zobaczyć, jak w ostatnich latach zmieniła się Łódź? Nasze artykuły o tym mieście znajdziesz klikając TUTAJ.

źródlo: UM Łódź / https://lodz.pl/ 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Metamorfoza | Łódź | Zieleń | Ekologia | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły