Kapitanat Garbary

Kapitanat Garbary – nowa inwestycja w centrum Poznania

Kapitanat Garbary to projekt realizowany w ścisłym centrum Poznania, przy ulicy Garbary 102. Obok historycznego budynku dawnego Kapitanatu, który jest częścią inwestycji, powstanie 8-piętrowy budynek z mieszkaniami w podwyższonym standardzie deweloperskim, o powierzchniach od 31 do 97 metrów kwadratowych, których cechą są przestronne tarasy. Projekt dopełniać będzie: eleganckie lobby, wideodomofony oraz duże przeszklenia, a także prywatny dostęp do windy dla apartamentów na piętrach 6, 7 oraz 8.

W budynku znajdzie się 76 mieszkań oraz trzy lokale usługowe. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie 3-poziomowy parking podziemny, boksy rowerowe oraz komórki lokatorskie.

Kapitanat Garbary


Inwestycja położona jest 200 metrów od rzeki Warty i 800 metrów od Starego Rynku. Sto lat temu w okolicy znajdował się port rzeczny oraz towarzyszące mu zabudowania. Dawne obiekty zostały niemal całkowicie wyparte przez współczesną zabudowę. Jedynym reliktem jest murowany budynek Kapitanatu z początku XX w. Jest on połączony z halą magazynową usytuowaną wzdłuż ul. Szyperskiej. W 2020 roku doszło do nielegalnego wyburzenia magazynu przez poprzedniego właściciela nieruchomości. W ten sposób zniknęła duża część historii tego miejsca. Proxin zapewnia, że wykona rekonstrukcję zabytkowego muru magazynu z użyciem oryginalnych cegieł oraz dokona renowacji zachowanego budynku Kapitanatu. Wszelkie projekty i zaplanowane prace zostały skonsultowane oraz uzgodnione z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Kapitanat Garbary

Apartamenty ulokowane na trzech ostatnich kondygnacjach Kapitanatu Garbary zaprojektowano jako część górującą nad pozostałymi zabudowaniami, częściowo zawieszoną nad zabytkowymi pozostałościami po dawnym porcie.

Deweloperem realizującym inwestycję jest Spółka Proxin Garbary Sp. z o.o. wchodząca w skład grupy Proxin, która prowadzi inwestycję Izera Park w Świeradowie-Zdroju, Słowackiego 7 w centrum Poznania oraz nadmorski projekt Nautic Park w Darłowie.

 

Źródło: kapitanatgarbary.pl

Zobacz też: Architektura w Polsce| Metamorfoza | whiteMAD na Instagramie | Poznań | Miasto

Temat: Kapitanat Garbary – nowa inwestycja w centrum Poznania